• Antikoncepcia a kondom

    , Autor: Lulu_be

    Dobrý deň, prosím Vás ,chcela by som sa opýtať. Dňa 9.apríla som začala prvýkrát užívať antikoncepciu Aidee , bol to tretí deň cyklu. Dňa 27.4 som mala pohlavný styk s kondómom, no vyvrcholenie bolo mimo pošvy. Asi hodinu na to, sme mali opäť pohlavný styk, opäť s kondómom , kde pri vytiahnutí sa zošmykol a ostal trošku vnútri pošvy. Hneď som ho vytiahla, vyvrcholenie nebolo žiadne. Priestotu som do dvoch hodín užila tabletku po. Teraz je druhý deň pauzy, po dobratí prvého blistra antikoncepcie a menštruácia neprišla. Môže to byť spôsobené tabletkou po? Za odpoveďou Vám ďakujem.

    Dobrý deň, za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie nebolo potrebné za daných okolností užiť tabletku núdzovej antikoncepcie, boli ste plne chránená. Krvácanie z vysadenia sa nedostavilo pravdepodobne pre užitie spomínanej núdzovej antikoncepcie. Odsledujte si to. Aj napriek tomu pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní hormonálnej antikoncepcie, počas ktorej užívania môžete praktizovať pohlavný styk aj s ejakuláciou do pošvy bez väčšieho rizika otehotnenia.