• HAK a ATB

    Dobrý deň, užívam antikoncepciu Maitalon a zároveň aj antibiotiká Megamox Bid 1g. Ovplyvňujú tieto antibiotiká účinok HAK? Máme sa s priateľom chrániť aj doplnkovou formou?

    Dobrý deň, áno, užívanie týchto antibiotík má vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie, preto počas užívania antibiotík, ako aj ešte aspoň 7 dní po ich doužívaní používajte aj doplnkovú formu ochrany (kondóm).