• Antikoncepcia bez pauzy a špinenie

    Zdravím, posledných 5 rokov som brala antikoncepciu Katya, od Júna beriem Karhlu, rozhodla som sa, že si neurobím 7 dňovú pauzu, ktorá mala byť od 22.7-28.7 po 2. blistri tejto novej hak. Teraz som na 16. tabletke z 3. blistru a mám pocit akoby mi prichádzala menštruácia, mám hnedý výtok a bolesti v podbrušku. Myslíte že je to iba nejaké špinenie z antikoncepcie alebo mi naozaj menštruácia príde? Je to v poriadku?

    Dobrý deň, rizikom kontinuálneho užívania dvoch, či viacerých blistrov hormonálnej antikoncepcie je riziko špinenia, či krvácania počas užívania druhého blistra. Je to veľmi časté a uvádza sa to v príbalovom letáku každého preparátu hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidlenom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.