• Antikoncepcia

    , Autor: Marrimay

    Dobrý deň pán doktor,
    vždy v sobotu o 18tej začínam nové balenie HAK no nedošli mi včas poštou a dostanem sa k nim až v pondelok. Mám tabletku zobrať čím skôr v pondelok a dobrať balenie s tým, že sa mi začiatok nového balenia posunie? Ďakujem pekne.

    Dobrý deň, ak začnete s užívaním tabliet hormonálnej antikoncepcie v pondelok, nebudete chránená pred otehotnením, preto bude potrebné sa chrániť aj doplnkovo (používať kondóm) počas celého nasledujúceho cyklu. Máte dve možnosti, ak si nechcete posúvať cyklus, užite v pondelok tretiu tabletku hormonálnej antikoncepcie, čím sa Vám cyklus nezmení, prípadne, ak začnete s užívaním prvej tabletky v pondelok, cyklus sa Vám posunie o dva dni. Dobudúcna si odporúčam zabezpečiť nové balenie hormonálnej antikoncepcie s väčším predstihom.