• Vynechanie tablety Dienorrette v prvom mesiaci užívania

    Dobrý deň, chcem sa opýtať. V prvom mesiaci užívania som vynechala 2 tablety Dienorrette a nedala som si náhradné 2. Len som pokračovala v dobratí tabliet a mala som potom týždeň pauzu. Teraz už to sú 4 mesiace a od vtedy beriem pravidelne 22 dní Dienorrette a 7 dní pauza bez zabudnutia. Je možné že mi teras antikoncepcia nebude zaberať, alebo iba ten prvý mesiac by mi nezabrala a teras už je to v poriadku?

    Dobrý deň, ak ste nemali v cykle od vynechania tabliet nechránený pohlavný styk, tehotná nebudete. Ak ste tabletky hormonálnej antikoncepcie užívali v posledných mesiacoch pravidelne, účinok hormonálnej antikoncepcie je zachovaný a ste plne chránená. Blister však obsahuje 21 tabliet, nie 22. Užíva sa 21 tabliet v pravidlenom intervale s následnou 7 dňovou pauzou.