• Azalia a krvácanie

    , Autor: Mussi

    Dobrý deň,
    Od októbra tohto roku užívam antikoncepciu Azalia nakoľko dojčím. Už od začiatku som mala časté krvácanie - jeden týždeň ako keby slabší menzes potom 5-6 dní pauza a znova krvácanie ako slabší menzes. No od polovici decembra mám krvácam neustale a dokonca silnejšie ako pred tým ( cez deň si vymením aj 2 tampóny) Chcem sa opýtať či je to normálne pri tomto antikoncepcii?
    Pripadne je ešte nejaká nejaká hormonálna tabletková antikoncepcia pre dojčiacu ?
    Ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň, nepravidelné a časté krvácanie, či špinenie je najčastejším vedľajším, či nežiadúcim účinkom čisto gestagénovej jednozložkovej hormonálnej antikoncepcie. Na trhu je viacero preparátov, napríklad Zlynda. Či sa však nebudú spomínané účinky prejavovať aj pri iných obdobných preparátoch Vám povedat neviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.