• Krvácanie

    , Autor: Aňa26

    Dobrý deň prajem. Beriem antikoncepciu karhla. Poslednú menštruáciu som mala 5.11.22, v sobotu 26.11.22 som dostala bolesti brucha a začala krvácať (1 deň) ďalšie 3 dni slabé špinenie. Pred začatím krvácania cca 6 dní pred tým som zabudla vziať tabletku ktorú som si dala hneď na druhý deň. Viete mi prosím poradiť či to može byť vplyvom vynechania tabletky alebo skor niečo iné. Medzi tým bol aj nechránený pohlavný styk. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, áno, neočakávané krvácanie mohlo byť spôsobené aj vynechaním tabletky hormonálnej antikoncepcie. Za predpokladu, že ste zabudnutú tabletku hormonálnej antikoncepcie užili po viac ako 12. hodinách od času obvyklého užitia, účinok hormonálnej antikoncepcie mohol byť oslabený. Ak ste mali v tomto období nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, či v prípade nejasností, ako aj pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.