• Zle uzita tabletka

    , Autor: Laura Laura

    Dobrý den,
    Beriem antikoncepciu softinelle,včera sme mali s priateľom sex(tabletku som zobrala)
    Dnes sa ale stala chyba a zobrala som si tabletku zo zlého konca.
    Som v druhom týždni blistra.
    Takže namiesto toho aby som si zobrala (po-teda ôsmu tabletku )
    Som si omylom zobrala (ne-teda 14tabletku)
    Ako mám prosím vás postupovať ?

    Dobrý deň, každá z 21 tabliet v blistri obsahuje rovnaké množstvo hormónov. Poradie dní je iba pre lepšiu orientáciu ženy pri užívaní. Nemusíte sa preto obávať. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.