Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,460 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Escapelle

  , Autor: Lucy433

  Dobrý deň.
  Mám trošku zložitejšiu otázku, takže 5.9. Som mala ovuláciu a 6.9. mi podľa menštruačného kalendára skončilo to najrizikovejšie obdobie kedy mám najvyššiu šancu otehotniet.. 9.9. Som mala s priatelom pohlavný styk a bohužiaľ ochrana zlyhala a kondom praskol, vieme že niečo z ejakulátu skončilo aj vo mne ale väčšia ast nie. A teda v teb večer 9.9. Som do maximálne 2 hodín užila tabletku " " "po" escapelle krvácanie ktoré bolo zrejmé dôsledkom užitie tabletky došlo 15.9. Trvalo 2 dní ostatné to bolo len špinenie.
  No a 19.9. Som mala dostať menštruáciu, ale nedostavila sa.. Myslíte že je všetko v poriadku a tabletka zabrala? Myslím tým, či to, že došlo krvácanie je znak toho, že tabletka zabrala aj keď menštruácia mešká.
  Ďakujem pekne za odpoveď. Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste tabletku núdzovej antikoncepcie užili včas, je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Spomínané krvácanie mohlo byť spôsobené antikoncepciou, ktorá často spôsobuje znepravidelnenie menštruačného cyklu. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Nedozvá antikoncepcia escapelle

  , Autor: Lucy433

  Dobrý deň,
  Použila som tabletku escapelle, na 6 deň sa dostsvilo krvácanie a ja sa chcem spýtať, ak sa dostavilo to krvácanie (nie menštruácia len krvácanie ktoré ma podla pribaloveho letáku prist) znamená to, že tabletka zabrala aj keď MS mešká? Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu včasného a správneho užitia tabletky núdzovej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva pomerne malá. Najčastejším vedľajším účinkom núdzovej antikoncepcie je znepravidelnenie menstruačného cyklu, takže meškanie menštruácie môže mať viacero príčin. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si môžete realizovať tehotenský test, prípadne, pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tabletka po

  , Autor: A256

  Dobrý deň s priateľom som mala pohlavný styk ale bohužiaľ nám praskol kondom stihol vytiahnuť ale možno niečo vo mne niečo ostalo. Tabletku po escapelle som použila cca 10h po pohlavnom styku, ale môj kalendár mi píše že som mala akurat plodne dni a v ten deň počas pohlavného styku mi písala najvyššia šanca otehotnieť a chcela by som sa opýtať či escapelle funguje aj na plodne dni resp. Na ovulaciu

  Ďakujem vopred za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Escapelle účinkuje tak, že zastaví uvoľnenie vajíčka z vaječníka alebo zabráni oplodneniu už uvoľneného vajíčka spermiou. Nezabráni tehotenstvu zakaždým, ale je tým účinnejšia, čím skôr sa užije po nechránenom pohlavnom styku. Je lepšie užiť ju v priebehu 12 hodín, od styku. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Núdzová antikoncepcia

  , Autor: Ivi1196

  Dobrý deň, 1x v živote som užila núdzovú antikoncepciu escapelle. Menštruácia mi mešká už 12 dní mne občas mešká max týždeň. Robila som si už 3 testy ale boli negatívne a pociťujem bolesť v prsníkoch môže ísť o tehotenstvo aj keď je test negatívny môj gynekológ má momentálne dovolenku ďakujem vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste užili tabletku núdzovej antikoncepcie včas a správne je pravdepodobnosť tehotenstva relatívne nízka. Medzi vedľajšie účinky núdzovej antikoncepcie patrí znepravidelnenie cyklu. Popisované bolesti tiež môžu znamenať blížiacu sa menštruáciu. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vyšetrí krv na beta HCG.

 • Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže núdzová antikoncepcia funguje na inom princípe, ako kombinovaná hormonálna antikoncepcia, antibiotiká nemajú vplyv na jej účinok.

 • Antikoncepcia

  , Autor: ........

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa opýtať je možné otehotnieť v 3. Deň cyklu a zároveň posledný deň menštruácie, pri nepravidelným cykle ak posledný trval 24 dní? Samozrejme, pri nechránenom styku ( prasknutie kondómu). Do 12 hodín od styku som užila escapelle tabletku po.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pravdepodobnosť tehotenstva počas obdobia menštruácie je veľmi nepravdepodobná, ale nie vylúčená. Ak ste však už užili tabletku núdzovej antikoncepcie, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.