• Vynechaná tabletka

    , Autor: Nicoletas

    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať. Minulý týždeň v sobotu som prišla na to že som asi v stredu zabudla užiť tabletku. Tak som teda užila dve naraz. Včera som dobrala poslednú tabletku z blistra a nabehla tak na 7 dňovu pauzu. Krvácanie prišlo už včera, špinila som od nedele. Chcem sa len opýtať som chránená pred otehotnením aj naďalej? Alebo treba počkať do začatia užívania dalsieho blistra a to o týždeň v utorok? Beriem antikoncepciu Daylla.

    Ďakujem

    Dobrý deň, ak došlo k vynechaniu tabletky, za daných okolností mohol byť účinok hormonálnej antikoncepcie oslabený, preto je vhodnejšie sa počas nasledujúcich dní pauzy, ako aj počas prvých 7 dní užívania tabliet z nového blistra chrániť aj doplnkovo, používať kondóm. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.