• Escapelle a Maitalon

    , Autor: Geporas

    Potrebovali by sme poradiť ohľadom použitia Escapelle a Maitalon, priateľka užívala Maitalon ale jeden deň posledný týždeň vynechala tabletku. Po nechránenom sexe sa ale chceme uistiť s Escapelle, tak sa chceme spýtať či je to možné keď berie Maitalon.

    Dobrý deň, ak bola vynechaná tabletka užitá do 12 hodín od času pravidelného užívania, účinok hormonálnej antikoncepcie je úplne zachovaný. Ak priateľka užíva dlhodobejšie hormonálnu antikoncepciu pravidelne, pri vynechaní jednej tabletky je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Užitím Escapelle sa menštruačný cyklus rozhádže, preto je na zvážení, či je užitie emergentnej hormonálnej antikoncepcie nutné a prínosné.