Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,638 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vracanie

  , Autor: adrianav-2

  Dobrý deň, tabletku HAK som užila v bežnom čase, mala som prerušovaný pohlavný styk a následne po 4 hodinách od užitia tabletky som vracala. Z balenia mi zostávali následne už len posledné 3 tabletky. Bez prestávky som začala brať ďalšie balenie. Som chránená? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak došlo k zvracaniu po štyroch hodinách od užitia tabletky hormonálnej antikoncepcie, mali by ste byť chránená nebolo potrebné kontinuálne užívanie ďalšieho blistra, skôr ste mohli po zvracaní užiť ešte jednu tabletku hormonálnej antikoncepcie, čím by sa Vám síce skrátil cyklus o deň, boli by ste ale bezpečne chránená.

Podobné otázky

 • Aidee

  , Autor: Any88

  Dobrý deň. Beriem ôsmy deň antikoncepciu Aidee. Predvčerom som z ničoho nič dostala zimnicu mala som zvýšenú teplotu a bolo mi nevoľno. Včera od rána nič bolo mi relatívne dobre poobede to isté zvracanie, nevoľnosť, zvýšená teplota. Môže to byť z tých tabletiek? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Nevylučujem, že sa jedná aj o nežiadúce, či vedľajšie účinky hormonálnej antikoncepcie. Vylúčil by som aj infekciu COVID-19. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Surne

  , Autor: Evulik123

  Dobrý deň pán doktor beriem antikoncepciu Leverette viac ako rok a vždy mi prišla menštruacia buď v pondelok večer alebo utorok ráno ale teraz mi prišla až utorok poobede a od utorka večera sa cítim hrozne únava zvracanie horúčka menštruacia pokračuje nikdy som nemala až takéto problémy pri menstruacii počas užívaní antikoncepcie nemôžem byt tehotná alebo je to spôsobené hormónmi ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero, podľa opisu nemusia vôbec súvisieť s hormonálnou antikoncepciou. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Krvácanie z vysadenia sa nemusí dostaviť každý mesiac, väčšinou sa však dostaví na 2. až 3. deň pauzy, čo bol aj Váš prípad. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Je potrebné vylúčiť aj infekciu COVID-19. Odsledujte si to.

 • Zvracanie

  , Autor: adrianav-2

  Dobrý deň, tabletku HAK som užila 15:30 ako zvyčajne, presne po 4 hodinách som zvracala a medzi užitím tabletky a zvracaním som mala prerušovaný pohlavný styk. O týždeň sa mi má dostaviť krvácanie (už mi zostávajú len 3 tabletky z blistra). Je riziko otehotnenia? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, štandardne, ak dôjde k zvracaniu do 3. - 4. hodín od užitia tabletky hormonálnej antikoncepcie, odporúča sa užiť ešte jednu tabletku hormonálnej antikoncepcie. Dôjde tým síce ku skráteniu cyklu o jeden deň, ale účinok bude zachovaný.

 • Ornibel vysadenie

  , Autor: lucka-125

  Dobrý deň, uzivam 1x Ornibel, dnes12 deň, tešila som ze ma zbavi ovulacnych bolesti. Od včera silné bolesti hlavy, pocit na vracanie, dnes zimnica...opakuje sa nespavost.špinenie a bolestivé prsia dokážem zniesť, ale to ostatne nie. Alebo je to docasny stav? Môžem hneď vysadiť? Ďakujem pekne za pomoc

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa u Vás prejavujú vedľajšie, či nežiadúce účinky hormonálneho vaginálneho krúžku, vaginálny krúžok si viete vybrať kedykoľvek. Od momentu vybratia však nebudete chránená.

 • Možem byť tehotna?

  , Autor: Maja2

  Dobrý deň,chcela by som sa spýtať či je možné že by som bola tehotná.Pred 11 dnami som mala nechránený pohlavný styk ale s tým že mám antikoncepciu evru (transdermálnu náplasť) antikoncepciu mám 3tí mesiac.Niesom si vedomá zlej aplikacii náplaste a plus sme mali ako “ochranu” ešte aj prerušenie(bez nehody) no posledné dva 3-4 dni ma boli podbruško ako keď mám dostať menštruáciu a 2 dni mam po jedle nevolnosti je mi navracanie ale nevraciam. Myslíte že by to mohlo byť tebotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu správneho používania hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Príčin pobolievania podbruška môže byť viacero. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.