• Oneskorenie tabletky

    , Autor: A1645

    Dobrý deň chcela som sa spýtať normálne beriem tabletky o siedmej ale postupne počas týždňa sa mi to pomaličky posúvalo na ôsmu poslednú tabletku som brala 20:20 a na ďalší deň som na to zabudla ale spomenula som si ráno a o siedmej som si ju dala. Mam brat doplnkovú antikoncepciu alebo je to vpohode.
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, vo všeobecnosti užitie zabudnutej tabletky hormonálnej antikoncepcie do 12 hodín od času obvyklého užitia nevyžaduje používanie doplnkovej formy antikoncepcie. Ak si chcete byť istá, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie a nasledujúcich sedem dní používajte aj doplnkovú formu ochrany (kondóm).