• LH

    , Autor: Danka02

    Pred chvíľou som vám písala ohľadne LH hormonu pri HAK. Čiže ak som správne pochopila tak hormón je prítomný aj počas HAK v malom množstve ale k ovulacii nedochádza keďže je blokovaná?

    Dobrý deň, áno, pochopili ste to správne. Ešte pre upresnenie, luteinizačný hormón je produkovaný aj u mužov. Hormóny sú neustále produkované v organizme, ženského aj mužského organizmu, či už v mozgu, pankrease, nadobličkách, štítnej žľaze, príštitných telieskach, ako aj vo vaječníkoch. Užívaním hormonálnej antikoncepcie sa nastavujú hladiny ženských pohlavných hormónov, teda sú ovplyvňované najmä vaječníky. Do istej miery to má vplyv aj na ďalšie hormóny, ale ovplyvnené sú hlavne vaječníky, kedy dochádza k ich útlmu, nedochádza k dozrievaniu folikulov a následnej ovulácii, teda ovariálny cyklus je zastavený.