Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zmena antikoncepcie

  , Autor: Ivana99

  Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať ako prejsť na novú antikoncepciu. Dlhodobo som užívala Cleonitu avšak na trhu je už nedostupná. Z posledného blistra mi chýbajú dobrať 3 aktívne tabletky avšak tie bohužial nemám. Môžem prejsť rovno na Maitalon s tým že by som užila všetkých 21 tabletiek a potom 7 dní pauzu alebo teraz pár dni neužívať nič a počkať do začatia menštruácie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skôr by som to riešil priamym užívaním nového preparátu hormonálnej antikoncepcie. Pokyny máte napísané aj v príbalovom letáku.

Podobné otázky

 • Zmena antikoncepcie

  , Autor: Barborela

  Dobrý deň, lekár mi zmenil dočasne antikoncepciu na čisto gestagenovu kvôli migrénam. Už som bola na neurologii a predbežne mi lekár povedal, že by to mohlo súvisieť s operáciou nosnej prepážky a následnému hromadeniu tekutiny v dutinách. samozrejme idem ešte na mri a uvidí sa,ale ak by to bola práve táto príčina, mohla by som sa potom vrátiť na kombinovanú antikoncepciu? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nebude neurologická, či iná kontraindikácia k užívaniu kombinovanej hormonálnej antikoncepcie a Vám migrény vadiť nebudú, je možné rozmýšľať o návrate ku kombinovanej hormonálnej antikoncepcie.

 • Zmena antikoncepcie

  , Autor: Babula222

  Dobrý deň, prešla som s antikoncepcie Belara na Laverette, začala som ju užívať na ôsmy deň po sedem daňovej pauze. S priateľom som mala pohlavný styk na siedmy deň užívania tabliet Laverette. Je možnosť toho že by som bola tehotná ? Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Zmena antikoncepcie

  , Autor: Anina84

  Dobrý deň, môže sa užívať antikoncepcia Desirett aj po ukončení dojčenia? Môže to mať vplyv na zvlhcenie pošvy, tým ze už nedojcim a ju beriem?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, Desirett môžete používať aj po skončení dojčenia. Spomínané príznaky môžu byť vedľajšie účinky hormonálnej antikoncepcie.

 • Zmena antikoncepcie

  , Autor: Barborela

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu Axia daily 24+4 ale kvôli ťažkostiam mi ju lekár zmenil na Desirett. Teraz beriem posledný blister Axia daily, lekár ma poučil, že mám dohrať všetky aktívne tabletky 24 a placebo uz neužívat, a hneď ďalší deň začať užívať Desirett. Aj v letáčiku to tak je. Správne som to pochopila? Kedy mám potom očakávať menzes keď prejdem z aktívnych rovno na aktívne? To ako jeden mesiac by som bola bez menzesu? Prípadne čo ak by som využívala aj tie 4 placebo tabletky a až potom prešla na novú antikoncepciu, že aby mi nevynechal menzes? Ako by ste mi to odporučili vy? Ďakujem za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, postupujte podľa odporúčaní, ktoré Vám boli dané, tak, ako ste napísali. Placebo tabletky neužívajte. Ku krvácaniu z vysadenia nemusí pri prechode dôjsť, ak by však došlo ku krvácaniu, či špineniu, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet predpísanej antikoncepcie. V prípade, že užijete aj placebo tabletky a až tak začnete s užívaním novo predpísanej hormonálnej antikoncepcie, prvých 7 dní musíte používať aj kondóm. Ak však nechcete postupovať podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, je to na Vás. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia, zo spádu hormónov, takže aj keď nedôjde ku krvácaniu medzi prechodom užívania hormonálnych antikoncepcií, nič sa nestane.

 • Zmena doplnenie

  , Autor: Barborela

  Dobrý večer, asi pred týždňom som vám písala, že posledné 4 mesiace ma trápia bolesti hlavy a špinenie. Poradili ste mi, že asi bude nutná zmena antikoncepcie. Len mám teraz takú dilemu. Tento stav mi trvá od októbra. Bolesti hlavy 1-2 krát týždenne, trvajú 1-2 dni, niekedy mi je na vracanie a tabletky nezaberajú - na tom sa nič vlastne nezmenilo. Ide ale o to špinenie ono vždy začne cca 12-14 dní pred menzesom. V októbri a obmesiac v decembri trvalo špinenie celé tie 2 týždne denne a v novembri a v januári je to zasa také, že tiež začalo 2 týždne pred menzesom ale nevyskytuje sa denne ale napr 3 dni špinenie 3 dni nič a takto sa to strieda do menzesu ( teraz mám menzes dostať cca o týždeň) . Takže neviem či to mám lekárovi vravieť, keď to špinenie nie je také intenzívne každý jeden mesiac ale sa to strieda lepší mesiac - horší mesiac. Obmedzuje ma to dosť lebo nikdy neviem kedy to príde takže fungujem minimálne na intimkach celé 4 mesiace. Bojím sa aj toho, že mi to lekár nechá ešte 3 mesiace nech si to odsledujem. Mám 30 rokov, nerodila som a mám Axia daily od októbra 2019, stým že prvý rok bol bezproblémový. K lekárovi idem až na konci januára. Ospravedlňujem sa za dlhú správu a ďakujem za každú radu. Pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite sa Vášmu obvodnému gynekológovi treba zmieniť o všetkých Vašich problémoch. Obvodný gynekológ je najkompetentnejší riešiť Vaše ťažkosti, keďže pozná všetky výsledky vyšetrení, informácie a okolnosti.