• Nevoľnosť

    , Autor: Matikk

    Dobrý deň. Užívam HAK Leverette pol roka. Počas užívania minulého blistra sme v rodine mali črevnú virózu, hnacky a zvracanie. Na 7.den aktívnej tablety som pociťovala už nevoľnosť tak som tabletu vzala o hodinu skôr, o 13 hod., Pre prípad že by som neskôr začala zvracať lebo už som sa od rána cítila zle. Zjedla som ešte rohlík na olovrant ale mala som už silné nutkanie na zvracanie a ťažobu na hrudníku, grganie, no zjedla som aj na večeru polievku a zvracala som až nadránom o 3:00 hod. Na 8.den uzitia aktívnej tablety som bola teda po zvracani a celý deň mi bolo tak nevoľno, ťažko, pocit na zvracanie, grganie. Tabletu som teda neužila o 14 hod lebo ešte som sa cítila zle, ale vzala som ju radšej neskôr o 16 hod ale stále som cítila nevoľnosť. Potom som už bola zdravá a blister som riadne douzivala, partner sa do mna pocas toho mesiaca uz neurobil, cize sme sa aspon takto chranili, potom som urobila riadnu 7 dňovu pauzu, menzes prišiel. Včera (piatok) som vzala už prvú tabletu z nového blistra a zároveň som mala 2x po sebe nechránený styk. Dúfam že som nič nezanedbala a nemusela som sa už chrániť inou formou ochrany. Bojím sa či sa vtedy tablety vstrebali úplne, hoci som ich priamo nevyzvracala ale zjavne som mala porušené trávenie. Nabudúce sa mám v takom prípade chrániť dlhšie aj počas ďalšieho nového blistra aspoň 7 dní? Ďakujem

    Dobrý deň, postupovali ste pomerne správne. Ak nedošlo k zvracaniu alebo hnačkám, účinnosť hormonálnej antikoncepcie by mala byť zachovaná. Nič nepokazíte, ak sa budete počas nevoľností chrániť aj doplnkovo, kondómom, prípadne budete dodržiavať pohlavnú abstinenciu 7 dní po skončení nevoľností alebo v prípade zvracania, či hnačky, hlavne po 3 - 4 hodinách od užitia tabletky hormonálnej antikoncepcie. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.