Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,341 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ant

  , Autor: Ivkaaa

  Dobrý deň, už som písala otázku ..Sa chcem opýtať ak som z posledného blistra užila len 11 tabletiek a potom som mala 7dnovu pauzu či to má tiež vplyv na účinnosť HAK? Ďakujem

  Odpoved
  Momentom vysadenia antikoncepcie stratila antikoncepcia účinok. Sedemdňová pauza sa nemôže robiť hocikedy, nerozumiem, prečo ste postupovali uvedeným spôsobom.

  Ak začnem na ôsmy deň užívať znova Hak..kedy začne HAK účinkovať? Alebo ako mám teraz postupovať? Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám presnejšie informácie a okolnosti, ale ak ste pri oddialení menštruácie postupovali tak, že ste kontinuálne pokračovali po doužívaní prvého blistra v užívaní jedenástich tabliet z druhého blistra a až následne si urobili sedemdňovú pauzu, pokračujte v užívaní nového blistra po skončení pauzy. Za týchto okolností by mal byť, za predpokladu pravidelného užívania tabliet, účinok hormonálnej antikoncepcie okamžitý.

Podobné otázky

 • 7 dňová pauza

  , Autor: anonymus

  Dobrý deň. Začala som užívať antikoncepciu Mercilon. Chcem sa spýtať že či počas 7dňovej pauzy keď mám nechránený pohlavný styk som stále plne chránená alebo tu je riziko tehotenstva. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste chránená aj počas sedemdňovej pauzy.

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor: Natyhor

  Dobrý deň z chcela by som sa opýtať. Mam bolesť v podbrušku už asi 3. Týždeň a zvýšené množstvo výtoku, bolesť bola na začiatku taka tupá a nevýrazná ale teraz je to skôr také už intenzívne píchanie, beriem antikoncepciu 6. Mesiac, menštruáciu som mala naposledy 18.11. A pohlavný styk som mala naposledy 13.11. Môže to byť tehotenstvo? Alebo nejaký zápal? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie tehotenstvo nepredpokladám. K infekcii sa takto neviem vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Zabudnuté užitie

  , Autor: Andrea2763

  Dobrý deň, užívam už dlhšiu dobu antikoncepciu KarHleight, zavše sa mi zvykne stať že jednu kvôli povinnostiam zabudnem zobrať a teda vynechám, tento mesiac som práve teraz v roztržitosti zabudla užiť rovno dve tabletky, niekde som počula že keď zabudnem užiť tabletku môžem pokračovať na druhy deň tak, že si dám tabletku ktorú som zabudla užiť takže som si dala v panike tú čo som mala užiť pred dvomi dňami, v noci som dostala menštruačné bolesti, a následne aj menštruáciu o dosť skorej. Chcem sa spýtať ako mám postupovať keď zabudnem užiť tabletku, alebo či som týmto uzitim tabletky ktorú som mala užiť v iný deň spravila niečo čo by mi mohlo nejakým spôsobom uškodiť. Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užijete zabudnutú po 12. hodinách od času obvyklého užitia, účinok hormonálnej antikoncepcie môže byť znížený, preto sa okrem pokračovania v pravidelnom užívaní musíte chrániť aj doplnkovo. Čím viac tabliet ste zabudli užiť, tým väčšie je riziko, že sa ochrana pred otehotnením zníži. Záleží tiež, v ktorom týždni boli tabletky zabudnuté. V príbalovom letáku máte napísaný postup v jednotlivých situáciách. Pri nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hnedý výtok počas užívania antikoncepcie

  , Autor: Emiiee

  Dobrý deň, pán doktor, už viac ako rok užívam hormonálnu antikoncepciu Aidee. Presne o týždeň mám skončiť blister a teda dostať “menštruáciu”, no už dnes som si všimla hnedý výtok, ktorý zvyčajne mávam pred začatím menštruácie. Je to normálne? Krvácanie/špinenie počas cyklu som nikdy pri antikoncepcii nezažila. Včera som dobrala 10-dňové antibiotiká. Je možné, že ovplyvnili vstrebávanie antikoncepcie? Antikoncepciu beriem presne, tabletky nevynechávam. Je možné, že bola znížená účinnosť antikoncepcie? Ako mám, prosím, v najbližších dňoch postupovať čo sa týka styku?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže vyskytovať špinenie aj počas celého cyklu. Áno, užívanie niektorých antibiotík môže mať vplyv aj na účinok hormonálnej antikoncepcie a ich vplyvom mohlo dôjsť k špineniu. Záleží od konkrétneho preparátu. Vo všeobecnosti sa odporúča najbližších najmenej 7 dní používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).

 • Hnedý výtok2 tyzdne pred menštruáciu a používam tabletky bellara

  , Autor: Mojanka

  Dobrý den, neviem co sa so mnou deje, mam 2 tyzdne pred menštruáciou a mam hnedý výtok uz 2-3 den. Používam hormonálnu antikoncepciu bellara. Počas pouzivania antikoncepcie som si musela dat 2 tabletky naraz lebo som v jeden den zabudla. Tabletky používam tak 4 roky. Mozem byt tehotna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže vyskytovať špinenie, či krvácanie aj počas celého cyklu. Spomínané špinenie môže byť spôsobené zabudnutím tabletky hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.