Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,006 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň,
  V nedeľu o 18:00 mám začať nový blister hak. Odišla som do ČR na školu čiže mama mi mala poslať nové tablety no urobila to neskoro a tým pádom ich obdržím asi až v pondelok. Mám ich začať užívať keď prídu normálne o 18:00 a následne to takto v pondelky brať stále alebo čakať do ďalšej menštruácie. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tabletku užite čo najskôr v pondelok. Posun do 12 hodín nie je problém. V prípade, že by ste prvú tabletku začali užívať v utorok alebo v stredu, minimálne prvý týždeň používajte aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).

Podobné otázky

 • MAITALON

  , Autor:

  Dobrý deň, momentálne užívam antikoncepciu MISTRA už to bude niečo cez rok.. a po pár mesiacoch ako som ju začala užívať som schudla 7kg. Snažím sa rok už pribrať naspäť a nedarí sa mi ani 2kg pribrať. Skúsila som vymeniť mistru za MAITALON predpísal mi ju môj gynekológ. Je možné že z tejto priberem a bude mi chutiť viacej jesť ? Už som z toho zúfalá. MAITALON začnem užívať od nového mesiaca tak sama ešte neviem čo od toho očakávať.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hormonálna antikoncepcia môže mať vplyv na chuť do jedla, spôsobovať nechutenstvo. Odsledujte si to. Skúsiť môžete užívať iný preparát hormonálnej antikoncepcie, prípadne dočasne vysadiť hormonálnu antikoncepciu a odsledovať si, či to niečo zmení.

 • EllaOne

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať do akej miery je účinná núdzová antikoncepcia ellaOne po uziti až po skončení ovulácie? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, liek je možné užiť kedykoľvek v priebehu menštruačného cyklu, čo najskôr, ale najneskôr 120 hodín (5 dní) po nechránenom pohlavnom styku alebo po zlyhaní antikoncepcie. Je pravda, že Escapelle by možno bola vhodnejšia voľba, ani tá by však nezaručovala stopercentný úspech. Ak ste preparát užili včas a správne, účinok by mala mať. Odsledujte si to.

 • antikoncepcia daylette

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať: užívam antikoncepciu triquilar , nakoľko sa prestala vyrábať , pán doktor mi zmenil antikoncepciu na daylette .Moja otázka znie , musím mat mesačnú prestávku keď chcem začať novu antikoncepciu ? Či ju môžem začať brat v tej prestávke keď mi začne menštruácia ? Ďakujem za odpoveď .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte mať mesačnú prestávku. Nový preparát hormonálnej antikoncepcie môžete začať užívať najskôr v deň po užití poslednej tabletky predchádzajúceho preparátu, ale najneskôr v deň, ktorý nasleduje po sedemdňovej pauze predchádzajúcej hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia a špinenie

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať. V stredu minulý týždeň mi začal normálny cyklus, začala som brat antikoncepciu. Oficiálne mi cyklus skončil v pondelok. V utorok som mala nechránený pohlavný styk. A od vtedy tretí deň už mám krvavé špinenie/ výtok. Je to spôsobené pilulkami kým si telo zvykne alebo to môže byt stykom alebo tehotenstvo? Ďakujem krásne a pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, hlavne v začiatkoch užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie, je pomerne časté. Či je špinenie spôsobené pohlavným stykom sa Vám neviem vyjadriť, vylúčiť sa to však tiež nedá. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Ant

  , Autor:

  Dobrý deň, už som písala otázku ..Sa chcem opýtať ak som z posledného blistra užila len 11 tabletiek a potom som mala 7dnovu pauzu či to má tiež vplyv na účinnosť HAK? Ďakujem

  Odpoved
  Momentom vysadenia antikoncepcie stratila antikoncepcia účinok. Sedemdňová pauza sa nemôže robiť hocikedy, nerozumiem, prečo ste postupovali uvedeným spôsobom.

  Ak začnem na ôsmy deň užívať znova Hak..kedy začne HAK účinkovať? Alebo ako mám teraz postupovať? Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám presnejšie informácie a okolnosti, ale ak ste pri oddialení menštruácie postupovali tak, že ste kontinuálne pokračovali po doužívaní prvého blistra v užívaní jedenástich tabliet z druhého blistra a až následne si urobili sedemdňovú pauzu, pokračujte v užívaní nového blistra po skončení pauzy. Za týchto okolností by mal byť, za predpokladu pravidelného užívania tabliet, účinok hormonálnej antikoncepcie okamžitý.