• Salmonela

    , Autor: Radannnja

    Dobrý deň.Dnes mi zistili salmonelu(nevracala som a ani nemám hnacku po užití HAK).Nasadili mi liečbu Amoksiklav 635.(Posledná tabletka placebo biela ktorú berem počas pauzy mi spadla tak namiesto nej som načala nový blister)Dnes som užila 9. Tabletku antikoncepcie KarlHleight užívam ju už 3tí mesiac.Je účinok znížený pri tejto liečbe.Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, placebo tabletka neobsahuje žiadne hormóny. Nič by sa nestalo, ak by ste ju neužili. Ak ste však namiesto nej začali s užívaním nového blistra a aktívnej tabletky, posunuli ste si cyklus o deň. Antibiotiká vplývajú na črevnú flóru a môžu negatívne ovplyvniť vstrebávanie antikoncepcie, takže jej účinnosť môže byť ovplyvnená. Ak však nemáte tráviace ťažkosti, hnačku, či zvracanie, účinok antikoncepcie by mal byť zachovaný.