Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,857 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tabletka “PO” EllaOne

  , Autor: Tinka1

  Dobrý deň prajem. Mala by som otázku. 24. júla sa mi skončila menštruácia a 2 dni nato čiže 26. sa nám stalo také, že to styk nebol, iba ako také dráždenie jeden druhého.
  Dotýkal sa ma s pohlavným orgánom iba a zo vzrušenia sa urobil, ale nie na môj pohlavný orgán ale vedla. Pre istotu som si hned vzala EllaOne tabletku “PO” 3 hodiny na to. Neviem, či existuje niečo také, keď pri ejakulácií na ženský pohlavný orgán sa možno dostane trocha ejakulantu a neni tam manipulované ani s prstami ani inak, hneď po tom som si dala aj sprchu umyla som sa, či sa tam dnu niečo mohlo dostať. Teraz je štvrtý den čo som si vzala tabletku. Prvý a druhý deň som trocha špinila a trocha cítim také bolesti v podbruchu. Včera večer som mala trocha silnejšie bolesti v podbruchu, ako pred menštruáciou.
  Čo myslíte? Tabletka zabrala? Je to v poriadku?
  Za odpoveď moc krát ďakujem!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myslím si, že ste tabletku emergentnej hormonálnej antikoncepcie užili zbytočne. Tabletka Vám akurát spôsobí znepravidelnenie cyklu a neočakávané špinenie, či krvácanie. Opisované ťažkosti sú predpokladám spôsobené tabletkou emergentnej antikoncepcie.