Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,819 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, potrebovala by som vašu radu. Včera som si omylom dala tabletku Karhla z blistra pondelok čo som mala zobrať nabudúci týždeň. A dnes som si dala pondelok+utorok pretože som si myslela že som vcera zabudla. Tým pádom mi bude pondelok chýbať.
  Vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pokračujte v pravidelnom užívaní tablet hormonálnej antikoncepcie. Tento mesiac budete mať tým pádom o deň kratší cyklus, keďže Vám bude jedna tabletka chýbať. Po doužívaní tablet s aktuálneho blistra si urobte 7 dňovú pauzu a následne pokračujte s novým blistrom. V prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Karhla

  , Autor:

  Dobrý deň, beriem už 8 mesiacov antikoncepciu značky Karhla. Len sa chcem spýtať, že či je to antokonecpia ako aj všetky ostatné pretože čo čítam tak ženy väčšinou píšu, že antikoncepciu začali užívať kvôli partnerovi. Lenže ja som Karhlu začala užívať kvôli odporúčaniu lekára z dôvodu nepravidelného menzesu..Tak by som sa len chcela spýtať, že či to je teda spoľahlivá ako aj ostatné antikoncepcie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hormonálna antikoncepcia sa užíva z rôznych dôvodov, medzi ktorými je aj spravidelnenie menstruačného cyklu. Samozrejme, za predpokladu pravidelného užívania tabliet ste chránená pred tehotenstvom, ale aj cyklus je riadený hormónmi, takže by sa mal cyklus upraviť.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň,
  V nedeľu o 18:00 mám začať nový blister hak. Odišla som do ČR na školu čiže mama mi mala poslať nové tablety no urobila to neskoro a tým pádom ich obdržím asi až v pondelok. Mám ich začať užívať keď prídu normálne o 18:00 a následne to takto v pondelky brať stále alebo čakať do ďalšej menštruácie. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tabletku užite čo najskôr v pondelok. Posun do 12 hodín nie je problém. V prípade, že by ste prvú tabletku začali užívať v utorok alebo v stredu, minimálne prvý týždeň používajte aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).

 • Aidee a prerušovaná súlož

  , Autor:

  Dobrý deň.
  Veľmi dlho premýšľam nad otázkou “Dá sa otehotnieť pri užívaní hormonálnej antikoncepcie a zároveň pri praktizovaní prerušovanej súlože?”
  Antikoncepciu Aidee už beriem rok a ani raz sa do mňa ešte priateľ nevyvrcholil. Obidvaja máme veľký strach, takže sa stále vyvrcholí niekde mimo. Viem ale že existuju aj “kvapôčky lásky” a tak by ma zaujímalo, či je možné otehotnieť aj v mojom prípade.
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie môžete praktizovať neprerušovaný nechránený pohlavný styk, aj s ejakuláciou do pošvy. Hormonálna antikoncepcia blokuje ovuláciu, takže pravdepodobnosť tehotenstva je minimálna.

 • Antikoncepcia zlynda a cefzil

  , Autor: Gabi1978

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ze ci antibiotiká CEFZIL znižuje antikoncepci zlynda. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané antibiotikum sa odbúrava iným spôsobom, ako hormonálna antikoncepcia, preto by účinok nemal byť za predpokladu pravidelného užívania antikoncepcie ovplyvnený. Ak si ale chcete byť absolútne istá, môžete počas užívania antibiotík, ako aj sedem dní po doužívaní používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).

 • Prvý krát antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  Chcem sa spýtať, dnes som po prvýkrát užila antikoncepciu Belara. Po akom čase sa vlastne nemusíme s priateľom báť že keď počas styku ejakuluje, nezostanem tehotná, nie som vôbec v tomto “zasvätená”
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri začatí užívania hormonálnej antikoncepcie si nie je na škodu prečítať príbalový leták. Ak ste prvú tabletku užili v prvý deň menštruácie, ste chránená prakticky ihneď. ak ste prvú tabletku užili na druhý, či tretí deň cyklu, je potrebné sa doplnkovo chrániť aspoň ešte týždeň. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.