• Hatk

    , Autor: Iba Ja

    Pán doktor, viem, že ženy , ktoré užívaju hatk maju menzes presne na den, dokonca aj hodinu :) . ja užívam už viac ako rok, no menzes dostávam raz na 4.den pauzy, vačšinou na 5.den pauzy, ale dostala som už aj na 6.den. Prečo to u mna nie je celkom presne ako u vačšiny žien a je to v poriadku takto?

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia, ktoré sa najčastejšie dostavuje na 3.-4. deň pauzy. Je pomerne normálne a bežné, že sa jedná o špinenie, alebo sa krvácanie nemusí dostaviť vôbec. Je to veľmi individuálne. Nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.