• Mám sa báť?

    Dobrý deň. Dňa 9.1. sme mali s priateľom nechránený styk, kde do mňa ejakuloval. Večer o 19 som si išla dať antikoncepčnú tabletku Yadine, no všimla som si, že tabletku z dňa predtym som si zabudla dať, čiže som mala odstup 24 hodín. Bol to prvý týždeň z blistra, 6 deň. Dnes som si dala tabletku Escapelle asi 24 hodín od styku. Je nejaká šanca na otehotnenie? Mám ďalej klasicky užívať svoju antikoncepciu?

    Dobrý deň, pri vynechaní tabletky ste si mali vziať spolu s aktuálnou tabletkou aj tú zabudnutú, čiže by ste užili dve tabletky naraz. Za predpokladu, že ste dovtedy užívali tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, je tehotenstvo málo pravdepodobné, navyše ak ste včas užili emergentnú antikoncepciu. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.