Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,967 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • HAk

  , Autor:

  Dobrý deň. Užívam HAK Mistra približne 1,5 roka. Doposiaľ som problémy nemala no pred 2 mesiacmi sa mi nedostavil menzes počas 7 dňovej pauzy. Začali ma bolieť prsia čo aj pretrváva. Na ďalší mesiac som menzes dostala. No tento mesiac som dostala špinenie už druhý krát pomimo 7 dňovej pauzy. Výtok je ružový zdá sa mi že aj trochu zapácha. Bolesti v podbrušku nemám. Nemám ani svrbenie. Pohlavný styk som už tiež dlhšie nemala. HAk uživam len kvôli akné. Čím to môže byť spôsobené? Je potrebná zmena HAK? Dosť Čítam o rakovine kŕčka maternice v spojitosti s užívaním HAK a mám strach. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie z vysadenia sa počas 7 dňovej pauzy nemusí zakaždým dostaviť, rovnako tak je normálne špinenie aj mimo 7 dňovej pauzy. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Hak

  , Autor:

  Dobrý deň, znižujú tabletky mamma mia na rast pŕs účinok antikoncepcie?

  Zloženie Množ. v d.d.
  Senovka grécka 75mg 4:1 300mg
  Fenikel 59mg
  Wild jam 36mg
  Kelp - riasa 33mg
  Damiana aphrodisia 20mg
  Motherwort 19mg
  Dong quai 19mg
  L-tyrozín 16mg
  Chmeľ 10mg
  Ďateľina lúčna 9mg 38:1 342mg
  Saw Palmetto 45% 3,5mg 20:1 70mg
  Ovsená slama 1,7mg 10:1 17mg
  Benedikt lekársky 1,6mg 10:1 16mg

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa udania výrobcu preparátu neboli zaznamenané žiadne negatívne účinky u žien, ktoré užívajú antikoncepciu.

 • Akné po vysadení HAK

  , Autor:

  Dobrý deň. Už pol roka neberiem HAK.. cca mesiac po vysadení sa u mňa objavilo akné na chrbte, dekolte a tiež na hlave vo vlasoch. Pred užívaním HAK som problémy s akné nemala. Na čistenie chrbta a dekoltu používam micelárny prípravok od biodermy. Mám pocit, že sa to mierne zlepšuje ale stále sa objavujú nové vyrážky a stále to nie je dobré. A najväčši problém sú akné vo vlasok. Nemám si to ako vyčistiť. Myslíte, ze to môže byť vysadením HAK alebo treba hľadať problém inde. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť dermatológa, ktorý na základe vysetrenia určí diagnózu a následne ďalší postup. Spomeňte mu určite užívanie hormonálnej antikoncepcie, ako aj to, že sa ťažkosti objavili po jej vysadení.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Mám pár otázok k hak. Ako to je s použitím hylaku pri bolesti brucha? Nemala som hnačku ani zvracanie len ma bolelo brucho tak som použila hylak ale len raz. Som stále chránená ak to bolo počas 7 dňovej pauzy a mala som nechránený styk?

  Pri 7 dňovej pauze som tiež plne chránená?

  Je normálne mať teraz veľmi slabé menštruácie? Pred antikoncepciou som ich mala dosť silné.

  Ďakujem za odpovede.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali hnačku alebo ste nevracali 3-4 hodiny po užití tabletky hormonálnej antikoncepcie a tabletky beriete pravidelne, ste chránená aj počas sedemdňovej pauzy. Krvácanie z vysadenia slabej intenzity je normálne. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Pocit na zvracanie

  , Autor:

  Dobrý deň.. mám otázku.. začala som užívať HAK MAITALON.. užívam ju štvrtý deň a mám pocit na zvracania.. priblizne tak 2 hodiny po uziti HAK.. je to v poriadku? Upraví sa to nejak? Alebo mám zmeniť HAK? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je možné, že sa jedná o nežiadúci účinok hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní alebo zhoršení ťažkostí bude potrebné zmeniť preparát hormonálnej antikoncepcie.

 • HAK a zrazeniny

  , Autor: andy77

  Dobrý deň, mám 43r. beriem hák Levonille
  Pred týždňom mi zomrela sestra (45r. užívala tiež hák, len iný druh) náhle, mozgová cievna príhoda.
  Potrebovala by som poradiť, či mám vysadiť tablety aj ja, prípadne aké testy z krvi je potrebné urobiť...aby sa zistilo, či nemáme niečo dedične, prípadne vylúčili iné závažné veci. taktiež túto tému rieši aj neter 24r dcéra zosnulej sestry.
  Bolo to úplne nečakane, tak je prirodzené, že máme obavy.
  Veľmi pekne ďakujem
  Andrea

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pred každým nasadením hormonálnej antikoncepcie je nutné vyšetriť krvný obraz, koagulačné parametre a pečeňové testy až pri negatívnych výsledkoch je možné začať s užívaním antikoncepcie. Na zistenie prípadného trombofílneho stavu je nutné hematologické vyšetrenie. Ak ste mali všetky vyšetrenia v norme, môžete pokračovať v užívaní antikoncepcie. Samozrejme, tabletky sa dajú kedykoľvek vysadiť. Ak ste nemali doteraz vyšetrované zrážacie parametre krvi, odporúčam ich realizovať. Rovnako tak odporúčam vyšetrenie krvi aj u neteri.