Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,030 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • antika

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela som sa opýtať či je možné aby mi bola predpísaná hormonálna antikoncepcia aj keď som ešte panna a či sa predpisuje aj iná forma ako tabletky, napríklad či je možné dať si zaviesť teliesko aj v pomerne nízkom veku (18)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste ešte nemali pohlavný styk a nemáte deti, vnútromaternicové teliesko sa nezavádza. Vhodnejšia je bariérová antikoncepcia (kondóm) alebo tabletky hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Antika

  , Autor:

  Dobrý deň Pán doktor chcem sa vás opýtať zabudla som úplne na antikoncepciu počas 7 dňovej pauzy keď mi skončila 7 znova pauza zabudla som ju brat lebo som ju nemala doma ale musím si ju vyzdvihnúť v lekárni dnes som si spomenula nechraneny pol.styk sme nemali mna len zaujíma ako mám teraz pokračovať v bráni tabletiek dnes by som mala zobrať 4 tabletku mám pokračovať tak že ich začnem brat a vyberiem ich nie 21 Ale 17 ? Keď som v omeškaní 4 dni ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, začnite užívať nový blister najskôr ako sa dá, využívajte celý blister, všetkých 21 tabliet. Cyklus sa Vám tak posunie o 4 dni. Počas nasledujúcich 7 dní okrem tabletky hormonálnej antikoncepcie užívajte aj doplnkovú formu ochrany (kondóm).

 • antika

  , Autor:

  dobrý deň, užívam hatk, druhý mesiac, teraz mám 7 dňovú pauzu konkrétne tretí deň. minuly mesiac mi prišlo krvácanie z vysadenia na 3 deň pauzy, teraz nie. hatk som užívala pravidelne, každý deň, aj čas som spĺňala max. som meškala 10 minút. moc sa obávam tehotenstva, dieťa si nemôžem dovoliť lebo študujem, mám dlhodobo priateľa a milujeme sa celkom často ale nikdy neejakuluje do mna- nevyhovuje mu to. Môžem byt tehotná? Mám si urobiť test ? moc sa obávam

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch, môže byť špinenie prítomné počas celého cyklu, rovnako tak krvácanie z vysadenia sa nemusí dostaviť či už na 3. deň pauzy alebo vôbec. Odsledujte si to, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • antika

  , Autor:

  Dobrý deň, môže byť žena tehotná počas užívania hormonálnej antikoncepcie ak sa jej dostavilo krvácanie z vysadenia?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie tehotenstvo nepredpokladám.

 • antika

  , Autor:

  dobrý deň, ako zisti žena že je tehotná? ( a ako zisti žena že je tehotná keď sa jej dostavilo krvácanie z vysadenia?) HATK užívam pravidelne bez chýb, nezvecala som ani som nemala hnačku. ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jednoducho si pri podozrení na tehotenstvo realizujte tehotenský test, pripadne pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • antika

  , Autor:

  dobrý deň mám otázku. beriem hatk, dnes som začala 2 balenie, tbl som užila o 21:00. Môžem otwjoteniet keď mi včera skončila 7 dňová pauza a tabletku som užila až teraz večer? ďakujem za odpoved☺️

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste chránená aj počas sedemdňovej pauzy. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.