Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,030 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vysadenie

  , Autor:

  Dobrý deň chcel/a by som sa opýtať či môžem vysadiť antikoncepciu konkrétne Mistru? Mám pcos a kvôli tomu ju beriem lenže som transgender ale rodičia o tom nevedia ale vedia, že beriem antikoncepciu. Ako to mám riešiť? Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hormonálnu antikoncepciu vysadiť môžete prakticky kedykoľvek. Čo sa týka sexuálnej orientácie alebo sexuálneho cítenia, antikoncepcia s tým nič nemá.

Podobné otázky

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som vysadiť antikoncepciu. Aké zmeny môžem očakávať? Je potrebná aj návšteva lekára?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najlepšie je vysadiť antikoncepciu doužívaním celého blistra, vynechať ju však môžete prakticky kedykoľvek. Navštíviť lekára nemusíte. Zmenu nemusíte postrehnúť žiadnu, je možné, že nebudete mať pevné prsia, krvácanie bude normálne menštruačné, silnejšej intenzity, také, ako bolo pred začatím užívania hormonálnej antikoncepcie.

 • Vysadenie hormonálnej antikoncepcie

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Chcela by som sa len spýtať ohľadom vysadenia HAK. Lepím si náplaste Evra a v nedeľu som po poslednej tretej náplasti dostala menštruáciu a ďalšiu novú náplasť som si v nový týždeň už nenalepila,čiže som vysadila antikoncepiu. Chcem sa spýtať ako teraz rátať ovuláciu a plodné dni. Plodné dni budem mať už teraz cca 12 až 16 deň i keď posledné krvácanie bolo ešte v podstate to "umele" z HAK? Alebo si ich mám začať ratáť až po prvej menštruácii,ktorá nastane až teraz,keď som si už novú lepku nenalepila? Mám v tom trocha chaos. Ďakujem za odpoveď,dúfam,že som napísala otázku zrozumiteľne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie ovuláciu nemáte. Štandardne nastáva ovulácia na 12.-16. deň cyklu. Rátať si ju môžete od začiatku nasledujúceho cyklu, teda začiatku nasledujúcej menštruácie.

 • Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odstránením hormonálneho vaginálneho krúžku sa automaticky prestanú uvoľňovať hormóny. Čo sa týka nežiadúcich alebo vedľajších účinkov, mali by odoznieť od niekoľkých hodín do niekoľkých dní od vybratia krúžku. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vysadenie HAK

  , Autor:

  Dobrý deň , beriem HAK Bellisa takmer 2roky . Ale chcem ju vysadiť . Som cela zavodnena , náladová , mávam spinenie medzi menštruáciami a tiež bolestivé prsníky . Viete mi poradiť ako ju bezpečne vysadiť a postupne prejst na nehormonalnu formu -medené teliesko/krúžok -iub ? Poprípade ako nerodičke odporúčate ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak chcete prejsť kontinuálne z jednej formy antikoncepcie na druhú, musíte aj tak navštíviť Vášho obvodného gynekológa a s ním naplánovať zavedenie IUB. Tabletky môžete prestať užívať prakticky kedykoľvek, najvhodnejšie je však doužívať blister.

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor:

  Dobry den.
  Prosim Vas vysadila som nuvaring po kratkom uzivani (19dni) bolo mi velmi zle a nafukovala som sa a bolestive prsia...
  Chcela by som sa spytat kolko dni este budem mat v sebe hormony po antikoncepci?
  Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vybratím vaginálneho krúžku sa do organizmu hormóny už nedostávajú.