• Vynechaná menštruácia

    , Autor: sandrasandra

    Dobrý deň, antikoncepciu užívam dlho ale stalo sa mi že som si zabudla dať prvú tabletku tretieho týždňa. ostatné som užila normálne ale menštruáciu som nedostala vôbec a pohlavný styk som po ani pred zabudnutím užitej tabletky nemala. spravila som si dva tehotenské testy ale boli negatívne. niekde som sa dočítala že pri zabudnutí tabletky je možné vynechanie cyklu. Včera som začala užívať antikoncepciu normalne po 7 dňovej pauze. Čo može znamenať že mi vynechala menštruácia?

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia, ktoré sa nemusí striktne dostaviť alebo môže byť vo forme pár dňového špinenia. Ak ste nemali pohlavný styk, tehotná nebudete. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.