• Antikoncepcia a jedlo

    , Autor: makaka123

    Dobrý deň. Chcela by som sa informovať, či sója naozaj znižuje účinok HAK ( niekde som o tom čítala a keďže ja obľubujem sojove omacky), tak som sa chcela dozvediet o tejto veci viac. A ak áno, existujú ešte nejaké jedlá, ktoré znižujú účinnosť HAK? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, áno, nadmerné konzumovanie napríklad sladkého drievka, sóje, či niektorých byliniek môže ovplyvniť účinok hormonálnej antikoncepcie. Al budete jesť potraviny s mierou a užívať tabletky antikoncepcie pravidelne, účinnosť by mala byt zachovaná.