Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,864 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia a menstruacia

  , Autor: babuuu

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať. Môže antikoncepcia nejako ovplyvniť množstvo krvácania pri menštruácii ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, väčšinou sú krvácania z vysadenia počas užívania hormonálnej antikoncepcie slabšie a kratšie.

Podobné otázky

 • antikoncepcia a menstruacia

  , Autor: anonymcek22

  dobrý deň, mám ešte jednu otázku. užívam antikoncepciu maitalon už skoro 5 mesiacov a menštruáciu som dostala vždy na 4. deň. vždy skoro ráno. dnes ju taktiež očakávam no zatiaľ nič a ani nijaké náznaky príchodu menštruácie. je normálne ak by mi vynechala ? tabletky beriem každý deň v tu istú hodinu, iba párkrát sa stane že meškám 1-2 hodiny a s partnerom mame prerusovanu suloz.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia. Aj keď sa zvykne krvácanie z vysadenia objaviť na 3.-4. deň pauzy, nemusí to byť pravidlo, je normálne, že aj napriek pravidelnému užívaniu tabliet sa krvácanie z vysadenia nedostaví. Počas pravidelného užívania hormonálnej antikoncepcie nemusíte mať prerušovaný pohlavný styk. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia a menstruacia

  , Autor: nejtly

  Dobrý deň, chcela som sa spýtať či ma antikoncepcia nejaký vplyv na menštruáciu (napr. upravenie menštruácie z nepravidelnej na pravidelnú). Mám 15r. a menštruáciu mám od 11r. Menstruacia mi stačí ako sa jej zapáči. Nepoznáte nejaké rady ako upraviť menštruáciu? Mám menštruáciu niekedy po 8 týždňoch niekedy 6 niekedy 4 je to všelijaké.... vopred dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, hormonálna antikoncepcia má vplyv na menštruačný cyklus, ale aj vzhľadom na Váš vek by som určite navštívil obvodného gynekológa.