• 10 rokov uzivania antikoncepcie

    , Autor: Lucka1610

    Dobry den,potrebovala by som nezavisly nazor. Uz 10 rokov uzivam antikoncepciu Belara a moj gynekolog sa vzdy k tomu staval pozitivne s tym,ze je to neskodne a mozem hocikedy prestat,ak budem chciet.Kedze ju uz beriem ale tak dlho a bude mi coskoro 30 rokov,tak intenzivne uvazujem nad tym ju prestat brat.Dostala som sa vsak po rozne fora,diskusie,videa,kde mnohe zeny hovoria o negativnom dopade po vysadeni antikoncepcie a mali vela zdravotnych problemov-od miernych,az po vazne.Mam odvtedy obavy,ze ako moze moje telo zareagovat,kedze bolo zvyknute 10 rokov na tie tabletky.Samozrejme som citala aj o pozitivnych vplyvoch antikoncepcie,napr. ze brani aj urcitym ochoreniam.Chcela som sa teda spytat,ze ci su nejake fundovane vyskumy na to,ze zeny,ktore po rokoch prestali brat antikoncepciu mozu zrazu celit vaznym zdravotnym problemom.Mam sa niecoho vaznejsieho obavat?Co je koniec koncov lepsie:pokracovat v brani antikoncepcie alebo ju nadobro vysadit? Dakujem

    Dobrý deň, raz za čas je vhodné si dať v užívaní hormonálnej antikoncepcie pauzu. Dôležitý je aj Váš postoj k potomkom, kedy a či vôbec plánujete otehotnieť. Záleží na viacerých okolnostiach, ako aj plánoch do budúcnosti. Podľa toho by som smeroval aj ďalšie užívanie hormonálnej antikoncepcie. Nemusíte sa ale zbytočne znepokojovať, po vysadení hormonálnej antikoncepcie by nemali nastať žiadne radikálne zmeny. Ak ste ale mali menštruačný cyklus pred začatím užívania nepravidelný, môže sa opäť stať cyklus nepravidelným, isté to však nie je.