• Oneskorené užitie antikoncepcie

    Dobrý deň,v piatok večer o 20:00 som zabudla užiť antikoncepciu Maitalon,na ktorú som si spomenula až o pol tretej nasledujúci deň,teda v sobotu.Tabletku som okamžite užila.O šiestej som mala s priateľom pohlavný styk,pri ktorom do mňa ejakuloval.Som v 2.týždni brania antikoncepcie,beriem ju inak každý deň na sekundu pravidelne už rok aj trištvrte.V príbalovom letáku antikoncepcie je napísané,že aj napriek vynechanej tabletke v 2.týždni som chránená a nemusím použiť inú formu ochrany.Chcem sa ale ak napriek tomu spýtať,mám sa obávať tehotenstva a poprípade užiť tabletku po,alebo zostať pokojná?Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, ak ste užili zabudnutú tabletku hormonálnej antikoncepcie do 12 hodín od času obvyklého užitia, ste chránená a nemusíte používať doplnkovú formu ochrany. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.