• Menzes

    , Autor: nika-1994

    Dobry deň pán doktor chcela by som sa spytat štvrtok som douzivala poslednú tabletku z blistra a čakala som na 7 dňovú pauzu. V sobotu som dostala akoby menštruáciu teda neviem či to mám ako menštruáciu vôbec brat lebo od soboty mi to začalo ale bolo tak minimálne množstvo krvi a skôr ako krv mám hnedý vytok alebo take spinenie a je utorok a stále mám len to spinenie krv skoro Vôbec . Antikoncepciu uzivam pravidelne ani jednu tabletku som nezabudla užiť. Môžem byt tehotna či toto je menstruacia? Nikdy sa mi toto ešte nestalo som vystrašená z toho vzdy som mala počas menštruácie krv a toto hnedé spinenie až ku koncu menštruácie.Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, spomínané špinenie z vysadenia je normálne. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže stať, že počas pauzy bude špinenie iba pár dňové, niekedy môže byť aj vo forme regulérneho menštruačného krvácania. Za predpokladu, že užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.