• Zabudnuté tabletky.

    , Autor: anavi278

    Dobrý deň, užívam HAK Logest. Mala som 7-dňovú pauzu, zabudla som si však po nej vziať tabletky, a to tri dni. Čiže som mala 10 dní bez užívania tabliet. Ako teraz postupovať? Vďaka.

    Dobrý deň, možností máte viacero, treba však povedať, že chránená nie ste. Alebo si počkáte na ďalšiu menštruáciu a v prvý deň menštruačného krvácania začnete užívať tabletky (túto variantu odporúčam), no počas tohto mesiaca sa musíte chrániť bariérovou antikoncepciou (kondóm), alebo začnete užívať tabletky hormonálnej antikoncepcie teraz, ale rozhádžete si tým celý cyklus a najbližší týždeň treba používať doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm). Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.