Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,398 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Otazka

  , Autor: Miriam

  Dobry deň pán doktor o čo môže ist ak dnes som dobrala blister ale už asi 3 dni mi byva tak na vracanie alebo taký zvláštny pocit proste a začalo má bolieť podbrusku ako pri MS. Tento mesiac som na žiadnu tabletku nezabudla len asi tak 2-3x som si ju nedala o 19:00 ako si ju davam ale o 21:00 a priateľ do mna v tých dňoch ejakuloval keď som si to dala o tie 2h neskor. Však nemôže ist o tehotenstvo? Ak som na žiadnu tabletku nezabudla? Môže ist napr o ten predmenštruačný syndróm??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste užili tabletku dve hodiny od obvyklého času, nemusíte sa báť, účinok antikoncepcie bol zachovaný. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o predmenštruačný syndróm, nemusíte sa obávať, odsledujte si to. V prípade akýchkolvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Ovulácia a HAK

  , Autor:

  Dobrý deň, pri užívaní tabletiek HAK by mala byť ovulácia blokovaná. Užívam HAK pravidelne bez vynechavania a v čase plodných dní mám iný výtok ako v ostatné dni. Nedá sa porovnať s výtokom počas plodných dní bez užívania HAK, ale aj tak ma to prekvapilo. Je to v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je blokovaná samotná ovulácia. Pošva má tiež svoj cyklus, ktorý blokovaný nie je, preto môžte pociťovať rozdiel. Všetko je to otázka hormónov.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať na pár otázok a poradiť sa s vami čo mám robiť ďalej . Antikoncepciu beriem už cez rok a do teraz mi vyhovovala , beriem ju bez prestávky . Menštruáciu som nemala každý mesiac sem tam , niekedy som ju nemala aj niekoľko mesiacov a aj to to bol len výtok v intervale 1 až 2 dní . Takýto deň som mala niekdy v oktobri/ novembri minulého roka ,ale teraz od 19 januára mám každý deň výtok alebo slabé krvácanie (niekedy som si to všimla iba na toaletnom papieri po potrebe ) . S priateľom sme mali nechránený sex v tomto období ale bez toho aby sa urobil dnu . Preto by som sa chcela opýtať či mám ísť k svojej gynekologičke aby som antikoncepciu vysadila alebo je to normálne ? A druhá otázka je či je nejaká pravdepodobnosť že by som mohla otehotnieť pokiaľ antikoncepciu užívam stále a pravidelne . Za odpovede vopred ďakujem .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je neprítomnosť krvácania z vysadenia alebo krvácanie z vysadenia v trvaní 1 - 2 dni, pomerne bežné. Rovnako tak je možné aj špinenie počas cyklu. Takto sa však neviem bližšie vyjadriť. Za predpokladu, že užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, pravdepodobnosť tehotenstva je malá. Platí však, že pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Otázka

  , Autor: Miriam

  Dobry deň pán doktor chcela by som sa spytat som nachladnuta a užila som jednu tabletku paralena gripu a vitamin celaskon C a prášky solmucol 200g má to vplyv na antikoncepciu? Znižuje niektori z týchto liekov jej účinok? Môžem mat budúci týždeň napr v pondelok bez obav nechránený pohlavný styk ?samozrejme bez ejakulácie do mna. Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na začiatok upozornenie do budúcna, neužívajte Paralen Grip spolu so Solmucolom, pretože Paralen Grip tlmí vykašliavanie a vytvorený hlien by sa mohol hromadiť v dýchacích cestách. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie by som Paralen Grip neužíval. Ak ste ho užili jednorázovo, vplyv na účinok to mať nebude, navyše ak pohlavný styk plánujete až budúci týždeň, ale do budúcna sa tomu tiež vyhnite.

 • Anestézia

  , Autor:

  Dobry den, musim antikoncepciu vysadit aj pri spinalnej anesteze, alebo je to potrebne len pri celkovej anesteze? Idem na operaciu krcovych zil, ale vraj to bude lahsi zakrok na reflux na jednodňovej chirurgii. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, toto je otázka skôr na anestéziológa, preto je potrebné tieto veci konzultovať s ním.

 • Vysadenie

  , Autor:

  Dobry vecer, ak vysadim antikoncepciu kvoli operacii, moze mi to rozhadzat menstruaciu? A druha otazka môžem pred operaciou ai oddialit menzes pomocou Norethisteronu, keby náhodou menzes meskal, aby som ho nemala pocas operácie? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od toho, kedy antikoncepciu vysadíte. Ak doužívate celý blister a po 7 dňovej pauze nebudete pokračovať v užívaní hormonálnej antikoncepcie, cyklus by mal byť zachovaný. Oddialenie menštruácie Norethisteronom je prakticky to isté, ako by ste užívali hormonálnu antikoncepciu. Čo sa týka menštruácie počas výkonu, záleží od druhu operačného výkonu. Ak sú to operačné výkonu, ktoré menštruácia môže ovplyvniť, plánuje sa výkon na obdobie po skončení menštruácie.