Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,392 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Otazka

  , Autor: Miriam

  Dobry deň pán doktor o čo môže ist ak dnes som dobrala blister ale už asi 3 dni mi byva tak na vracanie alebo taký zvláštny pocit proste a začalo má bolieť podbrusku ako pri MS. Tento mesiac som na žiadnu tabletku nezabudla len asi tak 2-3x som si ju nedala o 19:00 ako si ju davam ale o 21:00 a priateľ do mna v tých dňoch ejakuloval keď som si to dala o tie 2h neskor. Však nemôže ist o tehotenstvo? Ak som na žiadnu tabletku nezabudla? Môže ist napr o ten predmenštruačný syndróm??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste užili tabletku dve hodiny od obvyklého času, nemusíte sa báť, účinok antikoncepcie bol zachovaný. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o predmenštruačný syndróm, nemusíte sa obávať, odsledujte si to. V prípade akýchkolvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • otázka

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa poradiť. Mám problémy s močovými cestami a chcela som to najprv riešiť bez antibiotík. Kúpila som si prípravok zvaný uroval manosa akut. Môže znížiť účinok mojej antikoncepcie Belara? Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaný prípravok je výživovým doplnkom obsahujúcim hlavne výťažok z brusníc. Vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie nemá.

 • Antikoncepcia doplnujuca otazka

  , Autor:

  Dobrý večer, napisali ste mi na otázku, ci proti otehotneniu postaci antikoncepcia, ze postaci pokial ju budem brat pravidelne, tyka sa to hormonálnej antikoncepcie, ci aj tej nizkohormonalnej, ci pri tej druhej musíme použit kondom? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, týka sa to každej jednej tabletkovej hormonálnej antikoncepcie. Za tým účelom je to predpisované aj používané, aby sa nemusela používať iná forma antikoncepcie za predpokladu dodržania všetkých zásad správneho užívania.

 • Otázka

  , Autor:

  Dobrý večer, vŕta mi v hlave jedna vec a to je že keď žena užíva už niekoľko rokov pravidelne antikoncepciu či jej telo už nejak vie kedy má prísť menštruácia alebo teda 7 dňová pauza? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je vlastne organizmus vo svojej podstate zavádzaný. Ak sú do organizmu v pravidelných intervaloch dodávané hormóny, ktoré zabraňujú ovulácii a pri cielenom vysadení hormonálnej antikoncepcie vrámci 7 dňovej pauzy dôjde ku krvácaniu z vysadenia, je to preto, že žena cielene počas 7 dní neužíva hormonálnu antikoncepciu, nie preto, že organizmus vie, kedy má prísť dňová pauza.

 • Doplnujuca otázka antikoncepcia

  , Autor:

  Dobry den, ešte mam otázku antikoncepcia Daylette. Začala som ju užívať 1 deň menštruácie.. Som chránená hneď prvý deň alebo až po dvoch TT. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, začatím užívania Daylette v prvý deň vašej menštruácie ste okamžite chránená pred otehotnením.

 • problém

  , Autor:

  Dobrý deň. S priateľom vedieme zdravý sexuálny život ale dávame si pozor (beriem antikoncepciu a vždy sa spraví mimo mňa). Posledné týždne mám však pocit že je nieco inak. Mala som slabú menštruáciu popri ktorej som si robila 2 testy obe vyšli negatívne. Neviem či to môže byt stále tehotenstvo čo je moja prvá otázka. A druha je; včera som o 19:00 vzala načas tabletku a dnes o 11 ráno som chytila jednorazovu hnačku. Mohlo to ovplyvniť účinok a mám vziať ďalšiu tabletku? Ďakujem za odpovede

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že užívate hormonálnu antikoncepciu pravidelne, je pravdepodobnosť otehotnenia malá. Ak došlo k hnačke po viac ako 16 hodinách, tabletka je už dávno vstrebaná, k zníženiu účinku antikoncepcie nedošlo. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.