• HAK

    , Autor: _star_

    Dobrý deň
    Chcela by som sa opýtať na vplyv alkoholu na HAK (belara).. som úplne chranena alebo účinnosť HAK klesa po užiti alkoholu?
    A tiež ma lekar neoboznámil s možnými rizikami spojene s fajčenim, vplyva aj to na účinnosť HAK?.. nefajčim veľa max 1-2 na deň.

    Dobrý deň, pri užívaní hormonálnej antikoncepcie je fajčenie jednoznačne zakázané! pre vysoké riziko cievnej mozgovej príhody, infarktu alebo trombózy aj v mladom veku! Ak nebudete zapíjať tablety hormonálnej antikoncepcie alkoholom, rozumné množstvo Vám neuškodí ani nezníži účinok hormonálnej antikoncepcie. Odporúčam prečítať si príbalový leták, kde máte napísané všetky informácie.