Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,362 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Nuvaring

  , Autor: Caroline

  Dobrý deň. Používam krúžok Nuvaring. Vo štvrtok 6.6. som si ho mala dat. No zabudla som. Prosím Vás kedy si ho mám teraz vložit ? Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste si zabudli zaviesť nový krúžok po období bez krúžku, zaveďte si nový krúžok hneď, ako si spomeniete, aj dnes.

Podobné otázky

 • Nuvaring a Detralex

  , Autor:

  Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať či môžem používať antikonc.teliesko Nuvaring, keď užívam dlhšie (cca 2r.) tbl.Detralex, preventívne a absolvovala som aj niekoľko krát sklerotizáciu dol.konč.(účel bol kozmetický a aj odstr.žíl s nabehom na krčové žily). Predtým som žiadnu antikonc.neužívala. Môj gynekológ mi kôli riziku trombózy,kt.je uvádzany v príbalovom letáku neodporúča žiadnu antikonc. Je riziko, že mi liek Detralex môže v kombinácii s Nuvaringom privodiť komplikáciu trombózy? Ďakuje
  m krásne za skorú odpoveď :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je u Vás reálne zvýšené riziko trombózy, je prakticky jedno, o akú formu hormonálnej antikoncepcie sa jedná. Neodporúča sa žiadna. Keďže nepoznám všetky informácie ani okolnosti, je veľmi tažké sa objektívne vyjadriť. Je vhodné sa informovať aj u cievneho lekára, pripadne jeho odporúčanie tlmočiť obvodnému gynekológovi.

 • Fragmin

  , Autor:

  Dobry den prajem na kolko je sobota skoro rano tak neviem co mam robit .
  Uz treti den uzivam fragmin injekcie na riedenie krvy .
  Uzivam dlhodobo antikoncepcny kruzok nuvaring ktory si mam vybrat az v utorok a do troch sni dostanem menstruaciu.
  No problem je ten ze od vcera som zacala spinit je to zatial hnede ale mam pocit ze je toho via a akoby menstruacia sa blizi aj ked mam ten nuvaring aplikovany.
  Co to moze znamenat?
  Mam si ho nadalej nechat alebo vybrat?
  Dakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, neviem z akého dôvodu si picháte nízkomolekulárny heparín ani kto Vám ho predpísal a či sú všetci lekári oboznámení s tým, že užívate hormonálnu antikoncepciu, pretože užívanie hormonálnej antikoncepcie s nízkomolekulárnym heparínom je kontraindikované. Keďže nepoznám informácie, okolnosti ani príčinu užívania nízkomolekulárneho heparínu, odporúčam si NuvaRing vybrať čo najskôr a navštíviť jednak Vášho obvodného gynekológa, ale aj lekára, ktorý Vám nízkomolekulárny heparín predpísal.

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som skončiť s užívaním antikoncepcie. Užívam Nuvaring. Chcela by som sa spýtať, koľko dní pred vybratím krúžku Nuvaring môžem mať nechránený styk, keď ďalší krúžok si už nevložím. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nechránený pohlavný styk môžete mať počas doby vloženého NuvaRingu a posledný odporúčam 2-3 dni pred plánovaným vybratím NuvaRingu. Používanie NuvaRingu môžete ukončiť kedykoľvek chcete. Ak prestanete používať NuvaRing, pretože chcete otehotnieť, musíte pred pokusom otehotnieť počkať na prvú menštruáciu. Toto vám pomôže vypočítať si termín pôrodu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Nuvaring

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Užívam antikoncepciu nuvaring už asi rok, A vždy ju používam podľa predpisu po 21 dňoch vytiahnem krúžok a nasleduje obdobie 7dni oddychu kedy mi vždy príde Menštruácia na 4. deň bez antikoncepcie no teraz sa mi stalo že menštruácie mi prišla hneď po dvoch dňoch po vytiahnutí antikoncepcie. Aká môže byť príčina predčasnej menštruácie ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete byť v kľude, krvácanie po vytiahnutí Nuvaringu môže nastať aj na druhý deň po odstránení Nuvaringu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Žlčníkové kamene a antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, bol mi zistený žlčníkový kameň vo veľkosti asi 15 mm. Môžem aj naďalej užívať antikoncepciu? Momentálne užívam Nuvaring. Niekde som totiž čítala, že hormonálna antikoncepcia zvyšuje riziko vzniku žlčníkový kameňov. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je pravdou, že za vznikom žlčníkových kameňov stojí pravdepodobne aj estrogén, takže hormonálna antikoncepcia môže zvýšiť riziko žlčníkových kameňov. Určite by som pravidelne sledoval žlčníkové kamene a časom pouvažoval o nehormonálnej forme antikoncepcie.