Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia a lieky

  , Autor: kika523

  Dobrý deň, už som týždeň aj niečo chorá. Beriem tabletky nurofen stopgrip. Choroba sa mi pravdepodobne preniesla aj na močové cesty, pretože pociťujem nepríjemnosti. Začala som brať tabletky urinal akut forte a vitamín c. Zaujimalo by ma, či účinok mojej antikoncepcie Belara nie je znížený. Najviac by ma zaujímala odpoveď ohľadom užívania vitamínu C. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Nurofen Stopgrip skôr naopak ovplyvňuje ovuláciu v zmysle jej potláčania, Urinal Akut Forte je výživový doplnok, ktorý vplyv na hormonálnu antikoncepciu nemá, rovnako ako vitamín C. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia a lieky

  , Autor: Marrimay

  Dobrý deň, beriem antikoncepciu Aidee už druhý mesiac. Momentálne som ochorela a chcela by som sa opýtať či sirupy proti kašľu nejako môžu ovplyvniť účinok antikoncepcie. Mám sirup Ambroxol. Ktoré zložky liekov môžu vo všeobecnosti znížiť účinok antikoncepcie?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaný preparát proti kašľu nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Na hormonálnu antikoncepciu môžu mať vplyv niektoré antibiotiká, lieky na trávenie, niektoré bylinky, či koreniny. Na internete je dostupný zoznam liekov a potravín ovplyvňujúcich účinok hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia a lieky na mykózu

  , Autor: adrianav-2

  Dobrý deň, dnes mi pán doktor predpísal jednu tabletu Femgin 150mg a krém Jenamazol 2% na tri použitia. V stredu doberiem blister antikoncepcie, v nedeľu sa má objaviť krvácanie a vo štvrtok začínam znovu brať antikoncepciu. Chcela by som sa spýtať, či je nutná ešte nejaká ochrana po skončení krvácania alebo nie. Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, nie je potrebná doplnková ochrana po skončení krvácania.