Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,056 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň prestala som používať antikoncepciu pred dvoma mesiacmi prvý mesiac som mala často hnedý krvavý výtok podobne menštruácii ta však prišla načas potom teraz na druhý mesiac mám pri ovulácii taký istý hnedý krvavý výtok môže to byt spôsobené tým že som prestala brat antikoncepciu ? Vedeli by ste mi poradiť ako by som si mohla telo a hormóny dať do poriadku ? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po vysadení hormonálnej antikoncepcie je návrat do normálu individuálny. Niekedy trvá aj pár mesiacov, kým sa cyklus znormalizuje či spravidelní. Niektorým ženám, ktoré užívali hormonálnu antikoncepciu hlavne kvôli úprave cyklu, sa menštruácia po vysadení znova znepravidelní aj v zmysle dĺžky , intenzity menštruačného krvácania, od absolútneho vynechania menštruácie, cez hnedý výtok, až po normálne menštruačné krvácanie jasno červenou krvou. Vo Vašom prípade by som sa netrápil a ešte pár mesiacov počkal. Hormóny viete dať do poriadku užívaním hormonálnej antikoncepcie, alebo vyčkať, až sa Váš organizmus vyrovná s vysadením hormonálnej antikoncepcie. Každopádne navštívte Vášho obvodného gynekológa pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo pretrvávaní ťažkostí.

Podobné otázky

 • Špinenie

  , Autor: vikus-2

  Dobrý deň. Beriem antikoncepciu už niekoľko rokov. Minulý mesiac, asi 5 tabletiek do menštruácie, som mala hnedý výtok. Tento mesiac sa mi to stalo znovu, je síce slabší, ale je to v poriadku mať hnedý výtok počas antikoncepcie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, sa aj napriek pravidelnému užívaniu môže vyskytovať špinenie, či krvácanie, prakticky aj počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý prípadne zváži možné predpísanie iného preparátu hormonálnej antikoncepcie.

 • Belara prvý mesiac

  , Autor: Annfrcsk

  Začala som užívať belaru mam 18 rokov je to prvý mesiac . Už 8 dní mi mešká cyklus ,dnes 8 mi deň sa objavil hnedý výtok . Mali sme pohlavný styk no bol chránený a tabletku som užila na čas. Je to normálne ? Dostaví sa aj krvácanie alebo vôbec nemusí nastať ? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa krvácanie z vysadenia nemusí dostaviť vôbec, prípadne môže byť vo forme špinenia, aj mimo sedemdňovú pauzu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Hnedý výtok počas užívania antikoncepcie

  , Autor: Emiiee

  Dobrý deň, pán doktor, už viac ako rok užívam hormonálnu antikoncepciu Aidee. Presne o týždeň mám skončiť blister a teda dostať “menštruáciu”, no už dnes som si všimla hnedý výtok, ktorý zvyčajne mávam pred začatím menštruácie. Je to normálne? Krvácanie/špinenie počas cyklu som nikdy pri antikoncepcii nezažila. Včera som dobrala 10-dňové antibiotiká. Je možné, že ovplyvnili vstrebávanie antikoncepcie? Antikoncepciu beriem presne, tabletky nevynechávam. Je možné, že bola znížená účinnosť antikoncepcie? Ako mám, prosím, v najbližších dňoch postupovať čo sa týka styku?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže vyskytovať špinenie aj počas celého cyklu. Áno, užívanie niektorých antibiotík môže mať vplyv aj na účinok hormonálnej antikoncepcie a ich vplyvom mohlo dôjsť k špineniu. Záleží od konkrétneho preparátu. Vo všeobecnosti sa odporúča najbližších najmenej 7 dní používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).

 • Hnedý výtok2 tyzdne pred menštruáciu a používam tabletky bellara

  , Autor: Mojanka

  Dobrý den, neviem co sa so mnou deje, mam 2 tyzdne pred menštruáciou a mam hnedý výtok uz 2-3 den. Používam hormonálnu antikoncepciu bellara. Počas pouzivania antikoncepcie som si musela dat 2 tabletky naraz lebo som v jeden den zabudla. Tabletky používam tak 4 roky. Mozem byt tehotna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže vyskytovať špinenie, či krvácanie aj počas celého cyklu. Spomínané špinenie môže byť spôsobené zabudnutím tabletky hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Vysadenie HAK

  , Autor: naty-3

  Dobrý deň. V októbri som vysadila HAK. Menštruáciu som mala normálne a potom som žiadnu tabletku už nezobrala. 10.11.21 som mala dosť ms ale ta sa nedostavila od 14. 11. Mam hnedý výtok ktorý nie je silný .Nemám žiadne bolestí brucha a výtok nezapacha. Akurát co pociťujem tak bolesť prsníkov ako pred MS. Môže to byť aj tým že som HAK vysadila a telo sa potrebuje dat naspäť do normálnu a začať fungovať bez hormónov? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po vysadení hormonálnej antikoncepcie môže trvať pár mesiacov, kým sa menštruačný cyklus upraví. Podľa opisu sa u Vás postupne spúšťa menštruácia, môže však byť iba vo forme spomínaného špinenia. Odsledujte si to.