• HAK Daylette

    , Autor: sona-2

    Dobry den,
    chcem sa spytat ak som neuzila tabletku c.7 z dovodu, ze mi vypadla a stratila sa, ale v zauzivanom case som namiesto toho uzila tabletku z dalsieho dna, je bezpecnost antikoncepcie zachovana ? Pytam sa kvoli tomu, ze v pribalovom letaku je naznacene, ze jednotlive tabletky neobsahuju rovnake mnozstvo ucinnej tlatky, v SPC o tom zmienka nie je....vopred dakujem za odpoved

    Dobrý deň, ak ste postupovali Vami uvedeným spôsobom, účinnosť hormonálnej antikoncepcie je zachovaná, pokračujte v užívaní tabliet, cyklus ale budete mat 27 dňový, teda menstruacia Vám pride o den skôr. Prvý 24 tabliet obsahuje účinne látky, posledné 4 nie. Vy užijete tento mesiac len 23 účinných tabliet a 4 placebo. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.