• HAK Dienorette

    , Autor: 123-4

    Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, že od koľkého dňa cyklu je antikoncepcia účinná. Beriem prvé balenie, prvý blister. Zatiaľ som užila 3 tabletky a chcela by som vedieť, že odkedy som chránená. V príbalovom letáku písali: “Pri dodržaní pokynov Vás tablety ochránia pred neželaným tehotenstvom od prvého dňa užívania.” Pán doktor mi povedal, že budú účinnejšie až po 2.-3. dni užívania. Chcela by som počuť aj váš názor. Ďakujem

    Dobrý deň, ak ste užili prvú tabletku v prvý deň menštruácie, ste chránená od prvého dňa užívania, to znamená že už aj dnes. Ak na 2 - 5 deň menštruácie, tak až po týždni. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.