• Antikoncepcia+alkohol+zabudnutie

    , Autor: tana-4

    Dobrý deň, uzívan antikoncepciu leverrete pravidelne o 18:20, minulý týzdeň som však bola na oslave a vypila som asi 3 štramprlíky a jeden pohár vína, tabletku som si však vzala len o 40-50 min. neskôr. Nezvracala som. A s priatelom sme mali pohlavny styk. Pre to sa chcem opytat ci alkohol moze znizit ucinok mojej antikoncepcie alebo to ze som ju uzila trošku neskôr. Ďakujem.

    Dobrý deň, z daného množstva alkoholu a hodinovom omeškaní v užití tabletky hormonálnej antikoncepcie tehotná nebudete. Alkohol účinok hormonálnej antikoncepcie priamo neznižuje, ale zapíjať tabletky alkoholom neodporúčam. Omeškanie do 12 hodín nemá vplyv na účinok ale do budúcna sa snažte dodržať pravidelné užívanie hormonálnej antikoncepcie.