Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,188 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Meškanie

  , Autor: Anna

  Dobrý deň mám otázku ak som nevzala poslednú tabletku z blistra (Belara) to je 21 deň a menštruácia sa mi ešte nedostavila. Väčšinou sa mi dostaví na 4 deň zajtra to bude 5 deň čo sa mi nedostavila môžem byť tehotná? Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, pri vynechaní poslednej tabletky za predpokladu pravidelného užívania predchádzajúcich tabliet a predpokladu, že ste v deň vynechania tablety nemali pohlavný styk, tehotenstvo nepredpokladám. Ak sa menštruácia nedostaví do pár dní, alebo budete mať nejaké pochybnosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškanie menstruácie

  , Autor: Tana

  Dobrý deň. Uzívam Hak a teraz mám 7 dňovú pauzu. Menštruáciu som vacsinou dostávala na 2-3 deň alebo aj vo 4tý deň ráno. Dnes je už však 4 deň a stále nič. Mám obavy, či nemôžem byť tehotná. Ak mi menštruácia nepríde mám si robit tehu test? Bojím sa ze bude pozitívny. Alebo to je len pozitívny vplyv HAK?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, v prípade, že užívate tablety hormonálnej antikoncepcie pravidelne, by ste tehotná byť nemali. Odsledujte si to a pokračujte v užívaní hormonálnej antikoncepcie podľa plánu. Niekedy sa krvácanie z vysadenia pri užívaní hormonálnej antikoncepcie nemusí dostaviť, alebo je len vo forme dňového špinenia, to je počas užívania hormonálnej antikoncepcie pomerne časté, neznervózňujte sa. Sama však nevysadzujte hormonálnu antikoncepciu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia+alkohol+zabudnutie

  , Autor: Tana

  Dobrý deň, uzívan antikoncepciu leverrete pravidelne o 18:20, minulý týzdeň som však bola na oslave a vypila som asi 3 štramprlíky a jeden pohár vína, tabletku som si však vzala len o 40-50 min. neskôr. Nezvracala som. A s priatelom sme mali pohlavny styk. Pre to sa chcem opytat ci alkohol moze znizit ucinok mojej antikoncepcie alebo to ze som ju uzila trošku neskôr. Ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, z daného množstva alkoholu a hodinovom omeškaní v užití tabletky hormonálnej antikoncepcie tehotná nebudete. Alkohol účinok hormonálnej antikoncepcie priamo neznižuje, ale zapíjať tabletky alkoholom neodporúčam. Omeškanie do 12 hodín nemá vplyv na účinok ale do budúcna sa snažte dodržať pravidelné užívanie hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Kurama

  Dobrý deň, tento mesiac som prišla o panenstvo a po prvom sexe som si dala aj tabletku deň po. Mám už doma antikoncepciu ale ešte som nedostala menštruáciu aby som ju mohla začať brať. Už mi celkom dlho mešká , robila som si aj viac <⁴> Testov ale všetky boli negatívne. Tak teraz neviem či to je spôsobené zmenami v tele, tabletku alebo som tehotná. mám čakať a potom brať Anti. Alebo sa da aj inokedy začať (karhlu mám). Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, zvyčajne užitie Escapelle, teda tabletky "po" neovplyvní menštruáciu, ktorá by sa mala dostaviť v zvyčajný čas. U niektorých žien sa však môžu prejaviť zmeny v menštruácii, jednou z nich je aj omeškanie menštruácie. Len výnimočne sa menštruácia oneskorí o viac ako 5 dní. Pokiaľ sa Vaša menštruácia oneskorila o viac ako 5 dní, môžete byť tehotná. Antikoncepciu nezačnite užívať skôr ako dostanete menštruáciu. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základne vyšetrení z krvi vylúči alebo potvrdí tehotenstvo a určí ďalší postup aj čo sa týka užívania antikoncepcie.

 • meškanie s antikoncepciou

  , Autor: janulap

  Dobrý deň.
  Beriem antikoncepciu Karhla a mala som si ju dať v pondelok 5.1, len som na to zabudla a napadlo ma to až dnes. Môžem si dať dnes tabletku aj keď je tam rozdiel 3 dni alebo mám počkať celý cyklus a začať až keď mi začne znova menzes?
  Ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň,
  vyčkajte a začnite až s novým cyklom, alebo užite tri tablety naraz ale s tým, že nebudete plne chránená
  s pozdravom

 • Pohlavný styk počas menštruácie

  , Autor: Mika147

  Dobrý deň pani doktorka,
  minulý týždeň v utorok som mala nechránený a plnohodnotný... pohlavný styk. Avšak bolo to v druhý deň meštruácie a užívam HAK Lunytta. Priznám sa, že občas sa mi stane zabudnúť ju užiť (užívam ju večer) a tak ju niekedy užijem až ráno. Možno raz sa mi stalo, že omeškanie bolo asi 13 hodín. Dnes som si robila tehotenský test a vyšiel negatívny. Mám však trochu naliate prsia ako pred menštruáciou. Myslíte, že je nejaká šanca, že by som mohla byť tehotná?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň,
  tabletky by ste mala užívať dľa doporučení, ak ich takto neužívate nikto vám nezaručí , že neotehotniete.
  Závisií aj v ktorý deň cyklu styk bol, vždy sa pri vynechaní riaďte doporučením v príbalovom letáku a ak zabúdate užívať večer, užívajte tablety vždy ráno po prebudení.
  Ak bol test negatívny , vyčkajte menses
  prípadne test opakujte
  S pozdravom