Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,229 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Tráviace problémy

    , Autor: mimka-2

    Dobry den, chcem sa spýtať ci je normalne, ak v 1.den zacatia uzivania hak ma napina na zvracanie a cca po 9 hod sa dostavila hnacka jednoraz. pred par dnami som brala lindynette 30 tiez tie iste vedľajšie účinky ale 3dni,nepacilo sa mi to, vysadila a presla na Dayllu, je mozne ze mi nesadne ani tato aj ked je slabsia ako lindynette? Dakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, popisované vedľajšie účinky alebo skôr intolerancia nie sú úplne až tak zriedkavé. Áno, je možné, že Vám "nesadne" ani táto hormonálna antikoncepcia, ale posúdiť to podľa jedného dňa užívania je ťažké. Sú ženy, ktorým "nesadne" hormonálna antikoncepcia a musia využívať iné formy antikoncepcie. Treba si to odsledovať. Musíte však myslieť aj na to, že ak by ste vracali v priebehu 3-4 hodín po užití tablety alebo by ste mali silnú hnačku, existuje riziko, že liečivá v antikoncepčnej tablete nebudú úplne vstrebané do vášho tela. Je to skoro to isté, ako keď by ste zabudli užiť tabletu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

  • Antikoncepcia

    , Autor: Sima121

    Dobrý večer chcem sa opýtať.....v stredu večer som mala menšie žalúdočné problémy.....v ten večer som ešte užila antikoncepcia....hneď vo štvrtok poobede som začala hnačkovať....tiež som vzala antikoncepciu......no hneď v piatok ráno som dostala menštruáciu....ale ešte v piatok som mala užiť poslednú tabletku pred 7 dňovou pauzou....čiže menštruáciu som mala dostať až v Pondelok 7.3. ......a prišla o 4 dni skôr......je možné že sa mi nevstrebala antikoncepcia v dôsledku hnackovania......som teraz počas 7 dnovej pauzy chránená???? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, ak ste mali tráviace problémy a dochádzalo k hnačkám, je možné, že sa znížil účinok hormonálnej antikoncepcie. Za daných okolností by som sa doplnkovo chránil, ako počas pauzy, tak aj prvý týždeň užívania hormonálnej antikoncepcie, za predpokladu, že tráviace ťažkosti budú pretrvávať, bude potrebná doplnková ochrana celý cyklus. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

  • Účinnosť antikoncepcie

    , Autor: adrianav-2

    Dobrý deň, mám otázku ohľadom účinnosti antikoncepcie. Zajtra si beriem poslednú tabletku, v nedeľu by som mala dostať menštruáciu a dnes som mala pohlavný styk s prerušením. Tento mesiac som mala menšie tráviace problémy (zápcha a jednorazová redšia stolica). Je možné, že sa znížil účinok antikoncepcie a mohla som otehotnieť? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak boli tráviace ťažkosti jednorázového charakteru a nejednalo sa o hnačkovanie, hlavne pár hodín po užití tabletky, účinok hormonálnej antikoncepcie znížená nebola. Ak užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, tehotenstva sa obávať nemusíte.

  • Zmena antikoncepcie

    , Autor: amalka88

    Dobry vecer, mam 25 rokov 5,5 roka som uzivala antikoncepciu chloe, bez vaznejsich komplikacii. Pred 5 mesiacmi mi lekar zmenil antikoncepciu na lunyttu. Prvy mesiac som mala drobne traviace problemy ale nepovazovala som to za dolezite. Ale zacala som si vsimat ze pocas menstruacie sa objavovali mierne zavraty. A co si vsimlo aj okolie a hlavne priatel ma upozornil na moje velke zmeny nalad, podrazdenost ktora v priebehu hodiny zmeni na lutost. Taku naladovost som mala bezne ale len pred menstruaciou. Chcela by som vediet ci to moze byt do urcitej miery zmenou antikoncepcie? Dakujem za Vasu odpoved :-)