• Evra a Topimark

    Dobrý deń.

    Druhý týžden mam nalepenú Evru. Teraz som začala s touto antikoncepciou. Predtým som vždy mala tabletky. Medzi tým som dojčila, takže som bola bez.

    Na príbalovom letáku k Evre je napísané, že lieky ako je Topimark znižujú účinnosť náplaste. Svojmu lekárovi som povedala, že sa liečim na neurologii a beriem lieky a nespýtal sa ma konkrétne že ktoré, keď sme sa na tomto druhu antikoncepcie dohodli.

    Liečbu Topimarkom mám naplánovanú ešte na minimálne pol roka preto sa chcem spýtať, či mám teda antikoncepciu zmeniť za inú, lebo nemá význam používať ešte inú ochranu a mať nalepenú Evru. Kvoli tomu som si pre antikoncepciu nešla :-)

    Naozaj Topimark môže spôsobiť, že by som mohla otehotnieť ? Máte s týmto nejaké skúsenosti ?

    Zatial dakujem veľmi pekne.

    Dobrý deň,
    ak je jasne definované, že niektoré liečivo znižuje účinok, samozrejme treba HAK buď zmeniť alebo vysadiť na dabú dobu liečby
    s pozdravom.