• súrne-nudzova antikoncepcia

    Zdravím, chcem sa spýtať, mám 15 rokov a v nedeľu (16.11) sme mali S frajerom styk, okolo 21:00, lenže kondóm zlyhal a tak všetko skončilo vo mne :/ strašne som sa zľakla vzhľadom na môj vek, pretože následky si uvedomujem a hneď som sa rozplakala..frajerova mama ma upokojila tým, že existuje núdzová antikoncepcia, tabletka Escapelle ..Dnes (17.11) som o 16:30 zjedla túto tabletku. .zatiaľ nepozorujem žiadne vedľajšie účinku, všetko je v poriadku, len dnes večer som mala na nohavičkách taký priesvitný výtok s divný zápachom...alebo čo to bolo, neviem. ..menštruáciu by som mala dostať O 6 dní (23.11) , nemám menzes ešte pravidelný, občas mi príde o 28 dní, inokedy skôr alebo neskôr... takže myslím, že nedeľa bola neplodný deň, ale niesom sú istá. ..môžem byť kľudná a veriť že tabletka zabrala alebo sa mám strachovat že je šanca že nezabrala A ja som tehotná? Za koľko dní by som mala čakať menzes? Mojej mame to povedať nemôžem, vzhľadom na môj vek ma asi zabije...takže pevne verím ale strach tam je a veľký :(
    Ďakujem za všetky informácie a rady

    Dobrý deň,
    po užití tablety by ste mala začať krvácať skôr
    výtok boli zrejme uvoľnené spermie s hlienovou zátkou , kt. sa uvoľňuje s oneskorením po pohl.styku
    vyčkajte krvácanie
    a následne si urobte ešte teh.test
    ak bol styk nechránený v konečnom dôsledku, samozrejme vždy existuje riziko otehotnenia,
    tableta po , je účinná, samozrejme však aj ztá môže zlyhať
    kľudná môžte byť až o pár dní,zatiaľ musíte vyčkať
    do budúcna dop.zvážiť vhodnješí typ antikoncepcie
    s pozdravom