• Tabletky vs. náplaste

    Dobrý den.

    Pani doktorka nedávno som sa Vás pýtala na vnútromaternicové teliesko. Potom som si ešte pozisťovala nejaké riziká spojené s ním a nejak sa mi nepáčili riziká spojené s cistami, prípadne vážnejšími zdravotnými problémami, ktoré ženy popisujú, vypadávanie telieska, prípadne že ho pociťujú počas styku ... takže patálie s ním.

    Preto sa Vás chcem spýtať, čo si myslíte o náplastiach.

    Ja som užívala tabletkovú formu antikoncepcie 9 rokov a nemala som problém, len mi príde veľmi nešetrná, preto hľadám niečo šetrnejšie k organizmu.

    Predpisujete náplaste často svojim pacientkám a sú s nimi spokojné ? Prípadne viete odporučiť konkrétny typ ?
    Ďakujem veľmi pekne.

    P.S.: Už minule som uviedla, že mám diagnozu migrénu. Vďaka.

    Dobrý deň,
    náplasťová forma je k organizmu určite šetrnejšia neý tablety, obchádza pečeň,
    cenovo sú mierne drahšie než klasické tablety, tiež sa však jedná o hormonálnu liečbu-čo nemusí mať dobrž vplyv na vašu migrénu
    žiaden konkrétny preparát vám doporučiť nemôžem, nie je na mieste cez vederjnú poradňu robiž reklamu ...už naposledy som vám vypísala možnosti, ktoré máte,
    poraďte sa s vaším lekárom
    s pozdravom