• Prosba o radu pri výbere antikoncepcie

    Dobrý deň pani doktorka.
    Asi dva mesiace už nekojím svoju dcérku a chcela by som riešiť antikoncepciu. Na internete je toho popísaného toľko, že neviem, čo si mám z toho vybrať, preto som sa obrátila na Vás.
    9 rokov som brala hormonálnu antikoncepciu tabletkovú a už som toho mala vcelku dosť. Mám diagnostikovanú migrénu a aj v tomto smere mám pocit, že tá tabletková forma nebola bohviečo a pri mojich stavoch mi ešte viac robila zle.
    Inak som nemala s touto formou žiadny problém.

    Teraz som započula niečo o trojročnom vnútromaternicovom teliesku. Viete mi prosím opísať, ako toto teliesko funguje a aj môžete mi odporučiť aj konkrétne ? Máte aj nejaké skúsenosti zo svojej praxe, že či sú tieto telieska dobré, nespôsobujú nejaké iné problémy a pod?
    Zatial dakujem pekne :-)

    dobrý deň,
    IUD-vnútromaternicé teliska existujú buď hormonálne s kontnuálym uvoľnovaním hormónu alebo nehormonálne , kt.fungujú formou lokálneho zápalu
    na výbere konkrétneho výrobku sa musíte dohodnúť s vaším lekárom, existujú tiež náplaste, s pomalým uvoľnovaním hormónu alebo i vaginálne krúžky
    ak zvažujete teliesko a spomínate, že mávate migrény , asi najvhodnejšiuo alternatíiou by bolo nehormonálne kovové teliesko-výrobkov je viacero, závisí od lekára, kt. má na ambulancii,
    prekonzultujte to v ambulancii
    teliesko sa zavádza v období menses
    s pozdravom