• účinnosť antikoncepcie

    , Autor: magda5

    Dobrý deň, užívam antikoncepciu Regisha, je to moja prvá antikoncepcia a začala som ju brať 22.3 večer hneď ako mi začal menzes, brala som ju vcelku pravidelne, max. s 2-3 hodinami oneskorením a po 6 dni som mala pohlavný styk s tým, že sa do mňa partner spravil, hneď som aj išla na WC, ale potom som začala mať mierny tlak v podbrušku a ešte aj dodnes ma tam hocikedy pobolieva. Tak sa chcem opýtať, či to nie je nič neobvyklé alebo je to kvôli tomu, že by som mohla byť tehotná a či tých 6 dní brania antikoncepcie nebolo zatiaľ málo, kým som mala pohlavný styk, keďže mi doktorka radila chrániť sa ešte aj inak aspoň tých 7 dní?

    tehotenstvo je niekedy možné i pri antikoncepcii, pochybujem však, že by pobolievanie v podbruší hneď po pohl.styku znamenalo tehotenstvo
    určite sa treba riadiť doporučeniami na pribalovom letáku a dop. lekára, ak vám doporučila chránený styk počas 7 dni!!!
    tehotenský test si pokojne možte spravit
    s užívaním antikoncepcie pokračujte, uvidíte ako budete na novonasadenú ATK reagovať,
    v prípade neistoty, zemny stavu, ptervávania bolestí dop.kontrolný ultrazvuk a odber HCG-teh.hormónu u ubvodného gynekológa