• Kedy je bezpečné mať pohlavný styk

    , Autor: kacena258

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, gynekologička mi predpísala antikoncepciu Karhleight a povedala mi, že by som ju mala začať brať na 4 deň môjho cyklu, a že budem chránená po 12tich dňoch. Na.letáčiku priloženom k antikoncepcii je však napísané, že by som ju mala začať brať v prvý deň cyklu, a že budem chránená pred oplodnením hneď. Chcem sa spýtať, či je bezpečné mať nechránený pohlavný styk po 5-6 dňoch od začatia brania tejto antikoncepcie, s tým že začnem v 1 deň cyklu. ďakujem vopred :)

    Dobrý deň,
    stále platí overené pravidlo - užívanie od prvého dňa menštruačného cyklu a nástup účinku či bezpečná ochrana pred otehotnením po 7 dňoch.