• strach z možného tehotenstva

    Dobrý deň pani doktorka, rozhodla som sa svoj sexuálny život začať až po 18 rokoch, i tak to nie je veľmi frekventované, mám pohlavný styk najviac raz mesačne. S priateľom /je môj prvý/ používame prezervatív, ale tento mesiac, na 17. deň cyklu sa stalo, že zrovna žiadny nebol po ruke, a tak sme mali prerušovanú súlož, čítala som niekoľko vedeckých štúdií že preejakulát spermie neobsahuje ak muž predtým neejakuloval. Priateľ má z predošlého vzťahu skúsenosti s prerušovanou súložou. Mávam zhruba 30 dňové cykly, i keď občas sa menštruácia oneskorí o dva-tri dni, teraz mám obrovský strach že by som mohla byť tehotná, nakoľko pociťujem tvrdé prsníky ako pred menštruáciou(mám v nich aj diagnostikované cysty) a pobolievalo ma podbruško takmer celý mesiac, avšak som prekonala mononukleózu a odvtedy mám problémy s trávením a celkovo plynatosťou. Stále si nadávam, aké to bolo odo mňa nezodpovedné, prosím pomôžte mi, mám taký strach, že veci, ktoré by som predtým považovala za normálne, pokladám za podozrivé

    Dobrý deň,
    ak chcete byť zodpovedná tak nepovažujte perušovanú súlož za "bezpečnú" aj keď má partner "skusenosti". Teraz sa však neobávajte, pravdepodbnosť je malá no do budúcna by som odporučila sa na to nespoliehať. Ak chcete byť kľudnejšia v čase očakávanej menštruácie si spravte tehotenský test.